Mladíci cestou ze školy našli videokameru. Odnesli ji na policii

Čestně se zachovala trojice mladíků z Chebska. Když chlapci v parku našli ztracenou videokameru, bez váhání  ji odnesli na policii. Muži zákona je za příkladný přístup  odměnili. Senior, který videokameru ztratil, byl mile překvapený.  

Příkladně se zachovala trojice kamarádů z Gymnázia a obchodní akademie Mariánské Lázně. Dvanáctiletý Patrik Nghiem a Mikuláš Prinz společně s jedenáctiletým Petrem Smutným cestou ze školy našli v parku videokameru. Mladíci neváhali ani vteřinu a přístroj odnesli na tamní obvodní oddělení. „Vůbec jsme nepřemýšleli nad tím, že bychom si kameru nechali. Víme, že v podobných případech se má věc odnést na policii, takže jsme tam rychle šli,“ shodla se trojice mladíků.

Na služebně už si kameru převzali policisté. „Zeptali se nás, kdy a kde jsme jí nalezli, tak jsme na to odpověděli a to bylo vše,“ dodali s úsměvem mladíci. Policisté začali okamžitě hledat majitele nalezené videokamery.  Toho se jim rychle podařilo vypátrat, a tak už druhý den putovala ke svému majiteli. Třiaosmdesátiletý muž z Nymburska kameru v hodnotě několik desítek tisíc korun ztratil, když byl v Mariánských Lázních na rekreaci. „Mladíkům velice děkuji, že se zachovali tak, jak se zachovali a kameru vrátili. Vážím si toho,“ vzkázal po policistech mile překvapený senior.

Počínání mladíků ocenili policisté z oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje společně s npor. Ing. Jiřím Košařem, vedoucím obvodního oddělení Mariánské Lázně. Přímo ve škole mladíkům poděkovali za příkladný přístup a odměnili je předměty s policejní tématikou. „Dárečky nás potěšili, nečekali jsme to. Jsme ale hlavně rádi, že se videokamera majiteli vrátila,“ uzavřeli.

Čestní mladíci se vyfotili před policejní služebnou

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.