Bude starosta Kuchař, lídr PirSTAN v Karlovarském kraji, odvolán?

Skupina františkolázeňských městských zastupitelů doručila ve čtvrtek 16. září na podatelnu městského úřadu žádost o svolání mimořádného zasedání zastupitelstva. Navržený program obsahuje tři body: odvolání starosty Jana Kuchaře (PirSTAN), volba nového starosty a další změny ve vedení města. Vzhledem k tomu, že je pod žádostí podepsána více než třetina zastupitelů, musí dle zákona starosta žádosti vyhovět a svolat zastupitelstvo tak, aby se uskutečnilo nejpozději 21 dnů od jejího doručení, tedy do 7. října.

O Kuchařově odvolání již bouřlivě jednali zastupitelé na svém posledním zasedání v úterý 14. září. Návrh tehdy těsně neprošel, když pro odvolání hlasovalo 5 z celkových 11 zastupitelů a šestý se zdržel s tím, že sice souhlasí s Kuchařovým odvoláním, vadí mu ale, že tento bod nebyl předem zveřejněn a vyvěšen, aby jeho projednání mohla sledovat široká veřejnost.

Skupina zastupitelů odůvodňuje návrh ztrátou své důvěry v současného starostu. „Pan Kuchař dle našeho názoru neoprávněně nakládá s městským majetkem a dlouhodobě nerespektuje rozhodnutí zastupitelstva. Pomyslnou poslední kapkou bylo zneužití finančního daru města Františkovy Lázně pro obce postižené ničivým tornádem, kdy tuto pomoc prezentoval na propagačních materiálech pod hlavičkou koalice Pirátů a STAN. Odmítáme, aby naše město bylo zatahováno do pirátské volební kampaně. Nemáme žádného zastupitele, který by byl za tento subjekt zvolen, u nás žádní Piráti ani STAN v komunálních volbách vůbec nekandidovali,“ doplnil k žádosti opoziční zastupitel Ivo Mlátilík, který je hlavním iniciátorem starostova odvolání.

Zdroj: Sdružení místních Františkovy Lázně. Foto: kucharjan.cz.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.