Přijďte si nechat zkontrolovat svou kůži. V pondělí je Světový den melanomu

Zítra je Světový den melanomu. Proto je možné se v některých zdravotnických zařízeních nechat bez objednání a zdarma vyšetřit. Ročně u nás kvůli rakovině kůže zemřou asi čtyři stovky lidí a lékaři proto radí, aby lidé toto onemocnění nepodceňovali. Na kontrolu můžete třeba do Sokolovské nemocnice.

Melanom patří k nejagresivnějším formám rakoviny. Ročně na tuto nemoc v Česku zemře asi 400 lidí. Život by jim přitom mohla zachránit prevence a včasná diagnóza. Lékaři proto doporučují, aby se lidé dostatečně chránili před Sluncem a také častěji kontrolovali svou kůži. Zpozornět by lidé měli, když je barva znaménka tmavě hnědá až černá, nebo jeli znaménko asymetrické nebo větší, než půl centimetru.

Celkově má vznik nových případů melanomu u nás vzestupný charakter. Za posledních 30 let stoupl výskyt nově diagnostikovaných případů přibližně 4,5 násobně. Ze statistik vyplývá, že u mužů je melanom diagnostikován častěji než u žen.

Sokolovská nemocnice se proto připojila k akci a vyzývá na sociálních sítích, aby lidé o svá znaménka dbali.,,Přijďte si do naší nemocnice bez objednání a zdarma nechat zkontrolovat svou kůži. V rámci Světového dne melanomu vám už v pondělí 20. 9. od 7:30 do 11: 30 a poté od 13:00 do 14:00 hodin, otestují naši lékaři mateřská znaménka a další pigmentové skvrny na kůži. A proč? Protože v některých případech může jít o jeden z typů rakoviny kůže, takzvaný melanom. A rozhodně ho není dobré podceňovat! V České republice je melanom sedmým nejčastějším zhoubným nádorem vůbec, přičemž jeho výskyt dlouhodobě narůstá. Jestli v roce 1994 bylo v Česku diagnostikováno přes tisíc případů melanomu, o deset let později to už bylo přes 2400 případů”.

Lidé můžou využít volná místa v parkovacím domě nemocnice, kde je parkování hodinu zdarma. Před příchodem do ambulance je nutné se zapsat v centrálním registru.

Podle lékařů je včasná diagnóza tohoto onemocnění, pro úspěšnou léčbu pacienta, klíčová. I proto v České republice zájem o možnost vyšetření bez objednání každoročně stoupá. Více se lidé dozví na stránkách: lhttps://www.dermanet.cz/cs/novinky/evropsky-den-melanomu-29.09.-2021__s531x7565.html.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.