Na Linhartu bude poslední zářijovou sobotu veselo

Živá hudba, dobré jídlo a bohatý zábavný program – to a mnohem více čeká na návštěvníky Svatého Linhartu v Karlových Varech poslední zářijovou sobotu. Na Dni s lázeňskými lesy si dospělí a starší děti si vyzkouší bezpečnou střelbu na asfaltové holuby z laserové brokovnice. Na akci lidé můžou dorazit speciálními linkami MHD.

Zábavný den, kterou připravily městské příspěvkové organizace Lázeňské lesy Karlovy Vary a Správa přírodních léčivých zdrojů a kolonád, se koná 25. září. Lidé tu uvidí třeba ukázku tradiční práce koně se dřevem nebo si budou moci prohlédnout lesnické, nebo hasičské vozy. Malí návštěvníci budou mít šanci si velká auta prohlédnout zevnitř, nebo se do nich posadit. Pro větší děti si zábavu připravili studenti Střední lesnické školy ve Žlutících, kteří vytvořili bohatý program, při kterém se děti nejen pobaví, ale i něco dozví o přírodě. Na své si přijdou i milovníci dravých ptáků, protože se v sobotu představí i sokolník. Na lovecké rohy pak zatroubí trubači.

Lesníci na akci přiblíží lidem, jak vypadá jejich každodenní práce. Vysvětlí, že je nutné také pravidelně cvičit svoji přesnou střeleckou mušku. Na Linhartu si střelbu budou moci vyzkoušet i návštěvníci. A to i ti, co nemají zbrojní průkaz. Bude se totiž střílet na laserové střelnici, která umožňuje autentickou střelbu z brokovnice, která ovšem místo broků zacílí na asfaltové holuby laserovým paprskem. Na zábavném dni na Linhartu si budou moci lidé také prohlédnou obory zevnitř. Zaměstnanci lesů je totiž vezmou přímo ke zvířatům, kam se jindy nesmí. Tam budou moci zvířata i nakrmit.

Gurmány potěší především zvěřinové speciality, jako je třeba guláš nebo hamburgery. Hudební program si připravily kapela B&W a Duo aura. Program zahájí dopoledne v deset hodin a o zábavu bude postaráno až do 16. hodiny. Namísto konání dovezou návštěvníky mimořádně zřízené linky autobusů Dopravního podniku Karlovy Vary.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.