Celkem dvakrát boural Karlovarák s necelými čtyřmi promile v krvi

Policistům z karlovarského útvaru hned dvakrát znepříjemnil službu řidič, který se rozhodl usednout za volant po požití alkoholu. Za stejných okolností tentýž muž boural v průběhu několika dní hned dvakrát.

Skoro šedesátiletý řidič povzbuzen alkoholem usedl za volat v Karlových Varech, kde při vyjíždění z parkoviště, ve večerních hodinách, nedal přednost autu přijíždějícímu po hlavní silnici. Po srážce vozidel se opilý muž rozhodl místo nehody opustit a své auto se snažil zaparkovat v jiné ulici. Policisté jej po chvíli vypátrali a po dechové zkoušce u muže naměřili hodnotu 3,9 promile alkoholu v krvi. Na místě strážníci opilce odebrali osvědčení o řidičské způsobilosti a varovali ho před další jízdou autem.

Řidič však varování policistů nebral vážně a po dvou dnech, i bez řidičáku, opět usedl za volant a vyrazil vstříc novým zážitkům. V karlovarské ulici Kysibelská se svým vozidlem prorazil kovový plot a jeho neuváženou jízdu zastavil až náraz do stromu.

Strážci zákona muži i tentokrát naměřili alkohol v krvi, a to celých 3,67 promile. „Kriminalisté zahájili trestní stíhání a muže obvinili ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě prokázání viny hrozí obviněnému muži až tříletý trest odnětí svobody, peněžitý trest nebo zákaz činnosti,“ řekla k případu mluvčí karlovarských policistů Eva Valtová.

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.