Pes zapálil kuchyň, když hledal na sporáku jídlo. Natočila ho u toho kamera

Kuriózní požár museli minulý týden řešit hasiči v Sokolově. Pes, který na sporáku hledal jídlo, náhodou zavadil o jeho spínač a zapnul plotýnku. Od té pak chytlo plastové nádobí a kuchyň začala hořet. Situaci zachránili sousedi, kteří ucítili kouř a zavolali hasiče, kterým se oheň podařilo rychle dostat pod kontrolu. 

Do sedmipatrového bytového domu vyjížděli hasiči ve středu dopoledne. Přivolali je sousedé, kteří ucítili, jak se z bytu line kouř. Požár se hasičům podařilo zlikvidovat velmi rychle. Když vyšetřovatel zjišťoval příčinu požáru, byly mu nápomocné záběry ze soukromé kamery, kterou měl majitel bytu nainstalovanou ve své kuchyni.

Po shlédnutí videa bylo hned jasné, komu se podařilo požár založit. A zjištění bylo víc než překvapivé.  Na vinně byl jeden ze čtyřnohých obyvatel bytu. „Na záběru je vidět, jak jeden ze dvou psů v bytě se snaží nejspíš něco sebrat na vypnutém spotřebiči, přitom se mu podaří tento sporák zapnout. Volným rozvojem tepla poté začne hořet plastové nádobí na spotřebiči a oheň se rozšířil i na část dalšího vybavení kuchyně,“ uvedl mluvčí krajských karlovarských hasičů Martin Kasal.

Podle Kasala by lidé měli být velmi obezřetní, když nechávají svá zvířata doma samotná. „Pokud jsou stejně jako v tomto případě v bytě ponechána zvířata bez dozoru, je nutné zajistit byt a vše v něm, aby se v maximální míře zamezilo vzniku požáru či jiné mimořádné události.“  Lidé si můžou pořídit elektronické zámky na spotřebiče a velmi efektivní jsou také detektory, které dokážou požár včas zaznamenat. Podle hasičů bytové požáry patří k událostem, kde vzniká velká škoda a je ohrožené značné množství osob. Proto je nutné, aby lidé dbali na opatrnost. 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.