Ostrov bude i letos hostit prestižní dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana

Na 53. ročník přijedou do města, stejně jako v minulých letech, slavné osobnosti české kinematografie. Letošní téma festivalu zní                  „ Cestujeme“.

Velká sláva v podobě slavnostního zahájení festivalu odstartuje ve čtvrtek 16.září úvodním ceremoniálem v Domě kultury, v dopoledních hodinách. Publikum si užije 7 dní plných soutěžních i nesoutěžních filmů. Chybět nebude ani bohatý doprovodný program, který se uskuteční doslova po celém městě.

První akce, která neodmyslitelně k festivalu patří, je lampionový průvod městem, který je zakončen velkolepým ohňostrojem přímo v centru města. Na Mírovém náměstí před domem kultury bude po dvou letech postaveno šapitó, kde se budou děti se svými oblíbenými umělci i tvůrci potkávat. Připraveny pro návštěvníky budou i různé workshopy, pohádková vystoupení, ale i hudební koncerty. Letošními hosty festivalu bude například režisér Zdeněk Troška a herci Lukáš Pavlásek či Anastasia Chocholatá, kteří uvedou pohádku Zakleté pírko. Festival navštíví také režisér Juraj Šajmovič a herci Lukáš Vaculík, Veronika Divišová, Jitka Ježková či Nela Boudová, ti divákům představí rodinnou komedii Tady hlídáme my. K festivalu neodmyslitelně patří i dětská televize, rádio a další média, která budou o celém dění informovat. Festivalové veselí ukončí vyhlášení výsledků a předání cen vítězným filmům v úterý 21. září.  

Podrobný program celého festivalu naleznete na

https://www.festivalostrov.cz/

Zdroj: fotografie Dk Ostrov

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.