Most přes Jáchymovský potok v Ostrově bude uzavřený

Most přes Jáchymovský potok v Ostrově

Velké dopravní komplikace čekají na řidiče v Ostrově. Bude se tu opravovat most přes Jáchymovský potok na výjezdu od světelné křižovatky směrem k obchodnímu domu Lidl. Lidé tu neprojedou minimálně měsíc. Od poloviny září do poloviny října čeká řidiče úplná uzavírka úseku.

Výměna mostních závěrů a obnova svrchní obrazné vrstvy asfaltového svršku mostu bude odborníkům, podle Jiřího Diviše z Odboru městských investic a správy Městského úřadu v Ostrově, trvat od 18.  září do 19. října.  Most u nejfrekventovanější křižovatky v Ostrově tak bude úplně uzavřený. To zkomplikuje život hlavně řidičům. 

,,Zřejmě si budu muset ráno trochu přivstat a budu to muset objet, nic jiného mi nezbyde.  Ale aspoň se to opraví a budeme mít zase na několik let klid,” komentuje situaci paní Lucie Dvořáková, která tudy denně jezdí do práce. Oprava zkomplikuje život ale také lidem, kteří tudy jezdí do oblíbené nákupní zóny nebo na čerpací stanici. ,,To jste mě tedy moc nepotěšili, pravidelně přes most projíždím, když jedu nakupovat, do jiného obchodu nejezdím a objíždět přes průtah to tedy kvůli nákupu nehodlám, tak nevím, co budu dělat. A ti obchodníci také určitě nebudou mít radost,” stěžuje si další z řidiček přijíždějící na parkoviště k obchodnímu domu. Dobrou zprávou je, že v době opravy bude most otevřený alespoň pro pěší. 

Podle odhadů přes most projede denně asi dvanáct tisíc aut, a tak je jasné, že uzavírka bude mít nutně vliv na plynulost dopravy ve městě. Řidiči budou muset využívat objízdné trasy. Do města a z města je možné se dostat dvěma dalšími vjezdy. Jednou z možností je projet kolem hřbitova a nebo přes Dolní Žďár. Podle Jiřího Diviše se bude jednat hlavně o usměrnění nákladní dopravy mířící do Ostrova. Opravy na mostě budou podle úředníků stát asi 1,4 milionu korun. Investorem opravy, kterou provede firma CIRMONT s.r.o., je Město Ostrov. 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.