Karlovarský kraj podpoří účast mladých sportovců na letní olympiádě dětí a mládeže

​Rada Karlovarského kraje schválila účast mladých talentovaných sportovců na Hrách X. letní olympiády dětí a mládeže ČR 2022, které se uskuteční v Olomouckém kraji. Finanční spoluúčast na organizaci her a komplexní zajištění podmínek pro účast sportovní reprezentace Karlovarského kraje podpořili radní částkou ve výši téměř 677 tisíc korun.

„Karlovarský kraj se může pyšnit velkým množstvím šikovných mladých sportovců, kteří se neztratí ani v celorepublikové konkurenci, o čemž jsme se mohli mnohokrát přesvědčiti během předchozích olympiád. Akci chceme podpořit také proto, že se jedná o velmi významný sportovní svátek, který přináší nejen sportovní zážitky, ale také dává našim sportovcům možnost se poznávat s dalšími soutěžícími, od kterých se mohou třeba i něco přiučit, případně navázat nová přátelství, posilovat respekt k soupeřům a ducha fair play,“ uvedl radní pro oblast vzdělávání, školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Jindřich Čermák.

Za Karlovarský kraj se Her X. letní olympiády dětí a mládeže České republiky (LODM 2022) zúčastní celek 282 členů výpravy, poplatek za každého z nich je stanoven na částku 2400 korun. LODM 22 se uskuteční v termínu 26. 6. – 1. 7. 2022 a Karlovarský kraj bude mít zastoupení ve dvaceti sportovních disciplínách. Těmi jsou: atletika, badminton, basketbal, beach volejbal, cyklistika, florbal, fotbal, házená, judo, karate,  kanoistka, orientační běh, plavání, sportovní gymnastika, sportovní střelba, synchronizované plavání, šerm, tenis, volejbal a taneční sporty.

Poslední Hry olympiády dětí a mládeže se ve své zimní podobě konaly v roce 2020 v Karlovarském kraji,  ve sportovních disciplínách a kulturní soutěži se představilo 1339 účastníků. Karlovarský kraj se umístil v celkovém pořadí na 9. místě s počtem šesti zlatých, šesti stříbrných a dvanácti bronzových medailí. O výši podpory bude rozhodovat ještě Zastupitelstvo Karlovarského kraje na svém zasedání.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.