Muzeum Cheb připravilo výstavu Smrt pohledem archeologie

Ve výstavní síni Muzea Cheb se uskuteční vernisáž výstavy s tajemným názvem „Smrt pohledem archeologie“. Ta představí jednu z tradičních disciplín archeologie, tedy výzkumy pohřebišť, které se chebské muzeum dlouhodobě věnuje. Především v poslední době v rámci tzv. záchranné archeologie měli jeho pracovníci možnost zkoumat řadu dnes již zaniklých hřbitovů.

Výstava představí formy pohřebního ritu na Chebsku od doby bronzové až po 20. století. Návštěvníci se mohou těšit především na movité exponáty z krypty kostela sv. Mikuláše v Chebu a hrobky rodiny Hendrichů ve Skalné. Opomenut nezůstane však ani mohylník z doby bronzové u Žírovic či raně slovanská pohřebiště na Chebském hradě a Třebeni. Představen dále bude tamější zaniklý středověký až raně novověký hřbitov. Ze stejného období pochází také hřbitovy v Městských sadech v Chebu, u kostela sv. Jana Křtitele ve Skalné či hřbitov v Pomezí nad Ohří, které jsou dnes již také zrušeny. Zároveň budou ke zhlédnutí i památky ze hřbitovů, které zanikly až po roce 1945 a dnes jsou již běžným archeologickým pramenem.

Na výstavě budou k vidění mimo jiné zapůjčené exponáty z majetku měst Skalná a Chodov. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 2. září od 17 hodin. Výstavu je pak možné zhlédnout až do 9. ledna 2022. Více informací naleznete na webových stránkách muzea.

Zdroj: KÚKVK, Foto: Muzeum Cheb.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.