Mariánské Lázně rozezní festival Moody Moon Noize vol. 2

Nápad na výběrový festival Moody Moon Noize vznikl loni ve chvíli, kdy bylo jasné, že všechny větší a střední akce budou vzhledem ke zpřísněným koronavirovým podmínkám zapovězeny. Vyprodaná akce sklidila skvělé ohlasy od návštěvníků i vystupujících, potlesku se dočkal program i omamná lokality lázeňského města. Zopakovat prvotní kouzlo nebude jednoduché, ale pokračování je povinností – festival Moody Moon Noize vol. 2 probíhá odedneška do 29. srpna 2021 v Mariánských Lázních, tentokrát nejen na oblíbené kolonádě Ferdinandova pramene, ale nově v neméně unikátním prostředí Lesního mlýna.

Dramaturgie festivalu bude opět v režii magazínu Full Moon a spřátelených agentur Heartnoize Promotion a Mood, v úzké spolupráci s mariánskolázeňským kulturně ozdravným spolkem Švihák. „Nadšené ohlasy na první ročník nás samozřejmě velice potěšily,“ říká šéfredaktor magazínu Michal Pařízek a doplňuje: „Zároveň jsme si ale byli velmi dobře vědomi limitů, které s sebou přinesla loňská hektická organizace, vměstnaná do několika málo týdnů. Letošní ročník připravujeme celý rok a věříme, že bude po všech stránkách ještě povedenější než ten první. Důležité pro nás bylo zachovat omezenou kapacitu akce a její komunitní charakter.“

Člen kolektivu Heartnoize David Čajčík k tomu dodává: „Jsme rádi, že po loňském oživení Ferdinandky, a téměř spirituálním zážitku na kalvárii Ostré s Jednotou, se letos podíváme i do skoro dvě stě let starého Lesního mlýna, jednoho z emblematických míst mariánskolázeňské belle epoque. S tolika charakterními místy, které v Česku máme, by byla hloupost a lenost pořádat festivaly na parkovišti.“

Předseda spolku Švihák Tomáš Prinz připomíná, že festival skvěle zapadá do celoroční činnosti jejich organizace: „Dlouhodobým cílem Šviháka je pomocí nejrůznějších aktivit zajistit setkávání lidí a navrátit kulturní život do města. Festival Moody Moon Noize je s naší činností v perfektním souladu – místním umožňuje poznat novou a zajímavou hudbu, posluchačům, kteří sem kvůli festivalu přijedou, zase naše Lázně. Členy Šviháka moc baví pozorovat, jak se do Mariánských Lázní, jejich parků a kolonád, zamilovávají stále noví lidé.“

Program druhého ročníku festivalu Moody Moon Noize je opět žánrově doširoka rozpřažený, s akcentem na zástupce domácí scény. Aktuálně žhavá jména doplňují ověřené jistoty, nechybí ale ani výjimečná vystoupení. Jednou z hvězd bude rapový kolektiv 58G, fenomén posledních měsíců a držitelé ceny Vinyla za Objev roku, své vůbec první vystoupení k oceňovanému albu Až budu velká, chci být Aneta Charitonova předvede Annet X ve spolupráci s producentem Radimem a živou podobu aktuálního alba Fragility of Content odhalí producent Oliver Torr. Hvězdou sobotního programu bude trnavský rapper Fvck_Kvlt se svoji crew, kterou doplní také rapperka Arleta, nová alba představí i kytarové kapely Plusminusnula a Sinks a určitě je třeba zmínit skutečně nová jména jako Favorite Obsession, Death by Ren nebo Obligatne.

Práce s neznámými jmény je pro organizátory akce velmi důležitá, jak potvrzuje Tereza Odehnalová z kolektivu Mood: „Úplně čerstvá jména by měla dostala šanci se představit širší veřejnosti, milá a přátelská atmosféra festivalu Moody Moon Noize navíc vytváří příjemné podmínky, kde kapely nemusí být ve stresu, i kdyby se mělo něco pokazit. Z premiérového vystoupení skupiny Maryland na loňském ročníku byl nakonec jeden z nejhezčích zážitků festivalu, letos by podobnou roli mohli sehrát například Death by Ren, kteří své loňské debutové EP doposud neměli šanci nikde naživo představit.“ Na kolonádě zaburácí také holandská noisová trojice The Sweet Release of Death, Lesní mlýn bude hostit sólové představení Katariny Málikové a v programu neschází ani dívčí sbor Lada.

Samozřejmostí bude pestrý doprovodný program, tradiční promítání, debaty nebo klipové pořady tentokrát ozvláštní i komentované prohlídky Mariánských Lázních a rozhodně musí zbýt čas i na lázeňské koupele.

Kompletní seznam vystupujících na festivalu Moody Moon Noize vol. 2:

Aiko, Annet X + Radimo, Arleta, Death by Ren, Dukla, Favorite Obsession, Fvck_Kvlt, Katarína Máliková, Lada, Moonshye, Obligatne, Oliver Torr, Plusminusnula, Sinks, Šimanský/Niesner, The Sweet Release of Death, 52 Hertz Whale a 58G.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.