V Galerii umění odstartovalo Výtvarné léto pro děti

Galerie umění Karlovy Vary již 18 let organizuje v průběhu letních prázdnin pětidenní příměstský výtvarný tábor „Výtvarné léto v galerii“. Tvořivé děti ve věku 8 – 12 let se v rámci každodenního programu seznamují s obvyklými i netradičními výtvarnými technikami, které si také zkoušejí.

Výtvarnými aktivitami a seznámením s malbou, kresbou a grafickými technikami děti provede Jitka Barochová. Inspirací pro vlastní tvorbu jim budou příběhy vystavených uměleckých děl, v letošním roce jsou to díla Františka Skály. Tématem příměstského výtvarného tábora je objevování nejrůznějších tajemství ukrytých v dílech a jejich další ztvárnění dětmi. Pod vedením lektorky Jany Burianové si děti vyzkouší i méně tradiční techniky práce s materiálem.

Děti se budou vydávat také na procházky a tvořit v plenéru. Výtvarné dílny budou ukončeny vernisáží děl, která vzniknou pod rukama malých umělců v průběhu celého týdne. Chcete-i si tvorbu dětí prohlédnout, navštivte Galerii umění Karlovy Vary v pátek 20. 8. 2021 v 16 hodin.

Zdroj: KÚKVK, Foto: www.galeriekvary.cz

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.