Zámek Kynžvart láká návštěvníky na speciální prohlídku s ochutnávkami

​Pokud toužíte po nevšedním zážitku, rozhodně se vydejte na zámek Kynžvart, kde si pro návštěvníky připravili třetí díl tematických speciálních prohlídek s podtitulem: Hostem u knížete Metternicha III. – kancléřova zmrzlina.

Na návštěvníky čeká zábavná prohlídka interiérů, kterými je provede zámecký majordomus Stevens. Seznámí je se stolováním na knížecím dvoře v 18. a 19. století. Při této příležitosti budou svícemi nasvíceny zlacené nástolní soupravy z pokladů zámku Kynžvart. Účastníci prohlídky se zároveň dozvědí, jak se v zámecké kuchyni vyráběla zmrzlina pro knížecí stůl, uvidí pravý historický sorbetiér, v němž pro ně bude připraven sorbet podle historické receptury. Kromě ochutnávky nebude chybět ani přípitek sektem či domácí limonádou.

Ve velkém reprezentativním sále bude prezentována rozsáhlá sbírka zlacených nástolních souprav Thomire a budou ukázány rozdíly různých forem stolování z dob kancléře Metternicha. Další ochutnávka pak bude v podobě pravého marcipánu a želé z historických formiček.

Tyto nevšední prohlídky je možné absolvovat 28. srpna 2021 v 16:00, 17:30 a 19:00 hodin. Vstupenky je možné si zakoupit přímo na pokladně zámku nebo online na stránkách zámku Kynžvart.

Zdroj: Krajský úřad Karlovarského kraje, Foto: www.zamek-kynzvart.cz

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.