Další ročník Chopinova festivalu se bude konat v Mariánských lázních

​V Mariánských Lázních se uskuteční festival, který připomíná světového klavíristu a skladatele Fryderyka Chopina. V rámci 62. ročníku festivalu, od 14. do 21. srpna, se mohou návštěvníci těšit na řadu koncertů ale i výstavy a přednášky o skladatelově životě. Osobnost tohoto fenomenálního skladatele a klavíristy je s lázeňským městem spjata od roku 1836, kdy se právě zde sešel s rodinou své snoubenky.

V roce 1959 byla v Mariánských Lázních založena Česká Chopinova společnost, pod kolonádou byl odhalen Chopinův pomník a od roku 1960 se tu pořádá tento každoroční letní festival spojený jednou za dva roky s klavírní soutěží mladých talentovaných pianistů. Kromě děl Chopina jsou do programu zařazeny i skladby jeho současníků a dalších autorů. Koncerty se uskuteční nejen v sálech v Mariánských Lázních, ale také na zámku Kynžvart a v Klášteře Teplá.

Slavnostním zahajovacím koncertem posluchače provede laureát Mezinárodní klavírní soutěže F. Chopina z roku 2019 Edwin Szwajkovski, kterého doprovodí Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně s dirigentem Piotrem Sulkowskim. V dalších dnech jsou pak připraveny klavírní recitály, koncerty orchestru se sólisty a vystoupení menších hudebních uskupení.

V rámci doprovodného programu je možné navštívit výstavy, pořad s Ivo Šmoldasem nebo přednášku na téma „Osudy srdce F. Chopina“. Kompletní program a další informace naleznete na webových stránkách festivalu.

Zdroj: Krajský úřad Karlovarského kraje, Foto: Steve Buissinne z Pixabay.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.