UNESCOvé lázně jsou obrovskou příležitostí pro celý Karlovarský kraj!

Hned troje naše nejslavnější lázně- Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně – se dočkaly minulý týden zapsání na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. A pro náš kraj jde o příležitost, kterou by neměl promarnit.

Karlovy Vary díky své světovosti jsou jednou z obětí poklesu koronavirové turistiky, která navázala na zhoršení vztahů mezi západem a Ruskem. UNESCOvé památky, které mají tento mezinárodní „štempl“ výjimečnosti, navštěvuje o desítky procent více turistů. A tento potenciál by mělo jen umocnit zapsání celého lázeňského trojúhelníku, kdy jednotlivé světové lázně dělí jen pár desítek kilometrů. Tento historický okamžik navíc navazuje na dva roky starý zápis hornického Krušnohoří, kdy došlo k zápisu unikátních krušnohorských hornických děl na seznam světového dědictví.

Jak ale potenciál využít dále? Určitě je třeba především pomoci turistům se k nám do kraje dostat. Dálnice D6 musí být jasnou prioritou. Je velká škoda, že karlovarské mezinárodní letiště má své zlaté časy za sebou, stejně jako fakt, že regionu chybí kvalitní dálkové železniční spojení s Německem- Pendolino sice jezdí z Varů až do Ostravy, ale do Německa „dráty“ nikdo nenatáhl. Další rovinou je kvalitní propagace a tzv. destinační marketing. Náš kraj je velmi malý, v podstatě jsme velcí jako větší německý okres a tím spíše je nutné celý region propojit do společných turistických produktů. K ubytování dostanete kartu, kde máte zohledněny slevy či gratis vstupy na nejrůznější atrakce včetně cesty veřejnou dopravou. Jestli něco má být „transformačním projektem“, tedy něčím, co provede náš kraj do budoucna, mělo by to být turistické uchopení potenciálu našeho kraje.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.