Jsem rád, že právě pohled na trendy volebních průzkumů ukazují, že máme šanci.

Winston Churchill kdysi pronesl jeden slavný výrok: „Nevěřím průzkumům, které si sám nezfalšuji“ a předvolební období trochu svádí k tomu sledovat, která agentura komu nadržuje a naopak. Proto mnohem důležitějším než výsledek jednoho průzkumu je trend, nakolik se některá data opakují, potvrzují a vyvíjejí. Před dvěma lety jsem se přidal k nově vznikající Trikoloře, protože jsem věřil, že Česká republika potřebuje odpovědnou pravicovou stranu, která se nebude bát věci pojmenovávat pravými jmény.

Letošní parlamentní volby jsou pro Trikoloru prvním velkým testem. Společně se stranou Soukromníků a Svobodnými kandidujeme v předvolební koalici a chceme nabídnout lidem poctivou alternativu k současné neodpovědné vládě. Spojení je to více než logické a symbolické, všichni ctíme lidskou svobodu, zdravý rozum, malý stát, který lidem „nekecá“ lidem do životů a nechává je svobodně žít, podnikat. A vedle toho také chceme o našich problémech rozhodovat u nás doma, nikoliv nechat o nich rozhodovat bruselské byrokraty.

Jsem rád, že právě pohled na trendy volebních průzkumů ukazují, že máme šanci. Pohybujeme se v tuto chvíli někde mezi 3-4 % voličů, což je zhruba tolik, kolik má sociální demokracie a jen o statistickou chybu méně, než je vstup do poslanecké sněmovny. Vstup do kampaně pro nás nebyl jednoduchý, předseda a zakladatel skončil a tíha kormidla spadla na Zuzanu Majerovou Zahradníkovou. Všechna média v ten moment Trikoloru pohřbívala a nikdo nám nedával šance.

Dnes se právě z oněch trendů průzkumů, které s námi seriózně počítají, ukazuje, že kurz spojení pravicových sil, který paní předsedkyně nastolila a prosadila, byl správný. Čeká nás jen něco málo přes sto dní do voleb a bude hlavně o nás samotných. Produkt, který občanům nabízíme je jasný a čistý. Pravicové strany v Česku vymizeli, přestože problémy světa stále zůstávají na tom prostém dělení levice versus pravice nebo taky třeba rovnost versus svoboda a stát versus občan. Tato země potřebuje svobodné a sebevědomé občany, stejně jako moderní a pravicovou autentickou stranu. Věřím Trikoloře a v příštích dnech, týdnech a měsících se Vás o tom pokusím sám přesvědčit. 🙂

Matěj Drbohlav

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.