Konec Milana Hniličky byl nevyhnutelný

Když se pohybujete na takto vysoké pozici, kde máte přímý vliv na rozdělování miliard, tak musíte být především důvěryhodný. A důvěryhodnost jako takovou Hnilička již před časem ztratil. Je jedno, jak moc dobrý sportovec jste byl, pokud nejste Jaromír Jágr. Ale když v době, kdy celý národ musí sedět večer doma na gauči, tak jít na párty k jednomu teplickému bossovi, to se rovná politické popravě. Hnilička se to pokusil ustát, zkoušel nejprve vzdáním se v jeho případě méně důležitého postu poslance kauzu vysedět. Po čase ale zjistil, že to nejde. Bylo zajímavé sledovat, kdo za Hniličku bojoval, a kdo proti němu brojil, v pozadí toho jak moc komu kauza vadila bylo, nakolik byl kdo s Hniličkou kámoš a nakolik z toho kdo co měl.

Určitě je třeba pochválit koncept vzniku Národní sportovní agentury jako takové a posílení role financování sportu z veřejných peněz. Kauza oslava však otevřela pomyslnou Pandořinu skříňku a začalo foukat. Přišlo se na rozdělování dotací externí smlouvou s firmou za 6 milionů, což jaksi popíralo důvodnost vzniku takovéto agentury. Stát si jejím zřízením chtěl ohlídat nezávislost a férovost při rozdělování miliardových sportovních grantů. Když toto rozhodování zadáte z ruky a přitom v agentuře zaměstnáváte řadu dalších lidí na to samé, tak to prostě smrdí.

Máme před volbami, sport je jedním z covidově nejpostiženějších odvětví a přitom zároveň tím nejefektivnějším lékem proti chorobám. Tyto všechny důvody jsou dost dobrým důvodem proto, abychom se odpíchli od začátku.

Sport potřebuje peníze, které však  budou spravedlivě a systémově putovat tam, kam mají!

Matěj Drbohlav

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.