Aktuální počasí nejen na tento týden

Tento týden se teploty v Česku asi ještě nedostanou nad 20 stupňů Celsia. V dalších týdnech na přelomu května a června se už bude oteplovat. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), a z krátkodobé předpovědi ústavu.

Z období ode dneška do 20. června bude tento týden pravděpodobně nejchladnější. V úterý budou ještě denní teploty jen mezi 12 až 16 stupni. V dalších dnech stoupnou, ale dostanou se do konce týdne zřejmě nejvýše na 19 stupňů.

V dalších týdnech budou teploty podle měsíčního výhledu ČHMÚ postupně růst. Velká vedra však meteorologové nepředpokládají. „Očekáváme, že v následujících týdnech se budou průměrné týdenní teploty postupně zvyšovat, ale i tak se budou pohybovat převážně blízko hranice podprůměrných a průměrných teplot pro danou roční dobu,“ sdělili pracovníci ústavu.

Objem srážek pro nejbližší čtyři týdny může být podle ČHMÚ slabě nadprůměrný. „Nejvíce srážek očekáváme, co se týká celostátního průměru, ve druhém předpovědním týdnu od 31. května a ve čtvrtém od 14. června. V ostatních dvou týdnech by se měly pohybovat v blízkosti dlouhodobých průměrů pro toto roční období,“ oznámili meteorologové.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.