Vláda probere rozvolňování v kultuře

Vláda se dnes bude zabývat podmínkami rozvolňování protiepidemických opatření při kulturních akcích. Zástupci různých odvětví v kultuře na středečním jednání s ministrem kultury Lubomírem Zaorálkem (ČSSD) navrhli, aby se od 17. května mohlo začít hrát divadlo nebo konat koncerty uvnitř. Kapacita by měla být využita na 50 procent s maximálním počtem 500 diváků a podmínkou absolvování antigenního testu. Ministerstvo zdravotnictví přitom dosud předpokládalo dražší PCR testy. Vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) po středečním jednání ČTK řekl, že podmínky by měly být jasné, jeho ministerstva průmyslu a obchodu se věc dotýká z pohledu podnikatelů v kultuře.

„Bude diskuse nad kulturou, velmi nyní s ministerstvem kultury tlačíme na jasné podmínky rozvolnění v této oblasti, nás se to dotýká z pohledu podnikatelů v kultuře,“ sdělil ČTK ke dnešnímu jednání vlády Havlíček.

Kabinet dnes také rozhodne o formě a termínu uvolnění výuky ve Zlínském a Jihočeském kraji a na Vysočině, které jsou epidemií nejvíce postižené. Na základě dat z počátku týdne v pondělí vláda nerozhodla, zda se tyto kraje přidají k ostatním v pondělí 10. května.

Hranice sta nových případů nákazy novým typem koronaviru týdně na 100.000 obyvatel, kterou vláda podmiňuje otevírání škol, dosáhne Česko podle modelů Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) nejspíš mezi 9. a 14. květnem. Regiony, kde je vývoj epidemie stále rizikový, jsou dál Zlínský, Ústecký a Jihočeský kraj. Některé oblasti Karlovarského a Královéhradeckého kraje mají i menší než poloviční počet nakažených. K úterý byl počet nových případů za týden na 100.000 obyvatel 123.

Zdroj: ČTK

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.