Nejvyšší čas nechat lidi žít

Když sečtete lidi, kteří již covid prodělali, lidi, kteří jsou proočkováni a lidi, kteří jsou vůči covidu přirozeně imunní, tak se dostanete ke spolehlivé kolektivní imunitě. Tato poměrně jednoduchá logika říká jasný vzkaz- nechme lidi už žít!

Dnes se sice otevírají kadeřnictví a další služby poskytující „péči o tělo“, nicméně třeba obchody přijdou na řadu až o týden později a nejrůznější omezení a výmysly typu – povinnost testu a možnost kontroly zákazníků, jsou jen zbytečnou snahou státu blokovat zdravému rozumu a volnému podnikání. K čemu to je? Kadeřníci mohou navštěvovat domácnosti klientů, spousta lidí stejně i tato opatření obchází.

Proč jsou obchody například s knihami, oblečením či sportovními potřebami stále zavřené? Ty se otevřou až za týden, přičemž Karlovarský kraj se svými hodnotami pohybuje již jen v jednotkách případů. Jen pro zajímavost, v úterý jsme měli v celém kraji 5 potvrzených případů, ve čtvrtek 9. Na co čekáme? Stejný příběh se týká i předzahrádek restaurací. Když vysvitne slunko, tak jsou plné parky lidí, před výdejovými okénky se štosují fronty lidí a předzahrádky se mnohde používají „neoficiálně“. Vůbec nemluvím o školách. Tento víkend jste již mohli jít na fotbalové stadiony. Samozřejmostí je návštěva zoologických zahrad. Sportování má však zatím tolik omezení, že si fotbálek s partou kamarádů úplně legálně nezahrajete.

Dost popisu. Myslím, že všichni už cítíme světlo na konci tohoto předlouhého tunelu. Více než roční období s virem a jeho důsledky již dostatečně rozložil tuto zemi. Počínaje veřejnými financemi, přes kolabující zdravotnický systém až po znechucené občany z nejrůznějších zbytečných zákazů. Už se to blíží. Uvolnění, dovolené, normální život. Jen kdyby vláda zařadila vyšší rychlostní stupeň a odstranila některé nesmysly, o kterých píši výše, tak bychom to všichni chápali trochu více.

Matěj Drbohlav

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.