Sněmovna bude pokračovat ve schvalování změn v exekucích

Sněmovna dnes bude pokračovat ve schvalování změn v exekucích. Ve finálním kole jsou také sporné předlohy k výstavbě nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany a k uzákonění nejméně pětitýdenní dovolené, jak to prosazuje KSČM.

V exekuční novele dolní komora zřejmě schválí zastavování dlouholetých bezvýsledných exekucí, částečné omezení zabavování movitých věcí nebo vypořádání některých dluhů z minulosti. Souboj se opět svede o místní příslušnost exekutorů. Ústavně-právní výbor její zavedení nedoporučil.

V zákonu zvaném „lex Dukovany“ chce část opozice zakotvit bezpečnostní pojistky k výstavbě nového bloku jaderné elektrárny mířící proti ruským a čínským firmám. Sněmovna schvalování předlohy již několikrát nedokončila. Zda se k ní dnes dostane, není jisté.

U prodloužení zákonné dovolené o jeden týden kritici poukazují na dopady na zaměstnavatele, kteří se nyní navíc potýkají s koronavirovou krizí. Zastánci argumentují tím, že státní zaměstnanci už pět týdnů volna mají. Ostatní pracovníky podle nich nynější úprava poškozuje.

Zdroj: ČTK / Foto: Frantisek Krejci z Pixabay

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.