Velikonoční covidový bizár….

O Velikonocích je zakázáno prodávat velikonoční předměty, jako jsou barvená vajíčka, výzdoba, pomlázka. Nesmíte ani ze svého okresu, a pro jistotu jste si na Velký pátek ani nemohli nekoupit chleba v obchodě. Vládní nařízení hovoří „jasnou“ řečí a opovažte se jim vzepřít. Chybí už jen trest dvacet ran na holou za jejich porušení, nejlépe pomlázkou. I to jsou covidové Velikonoce číslo 2 v Česku.

Ministr vnitra nás přitom před rokem prosil, abychom tehdejší opatření dodržovali, a slíbil nám za to, že si pomlázku užijeme letos. Tak tedy ano. Minulý týden v rozhovoru pro Právo tentýž ministr, stále Jan Hamáček (ČSSD), mluvil o tom, jak je nezbytné nosit roušku v zastavěném území obce i pro případ, že nikoho ve vzdálenosti dvou metrů nemáte. Prý je nejbezpečnější mít respirátor na ústech raději celý den. Ráno, když jdete do práce si ho nasadit, a večer, když se vrátíte, si ho sundat. Zažijete s ním tak parádní den, který nemůže skončit večer jinak, než pořádným bolehlavem a totálním naštváním. Pointou však je, že toto stejně nikdo nedodržuje, včetně samotného pana ministra. Pamatujete si ještě na uniklou fotku z televizní předvolební debaty na TV Nova, kde se sešli předsedové parlamentních stran? O přestávce úplně všichni, až na piráta, měli své respirátory sundané.

Ministr vnitra ve stejném rozhovoru ještě připomněl, že rozvolňování současných opatření budou záležet na lidech. Na tom, jak budou důslední. Jestli si to prý nepokazí. To už mi přijde jako vrchol pokrytectví a alibismu. Na straně jedné vlastní neschopnost sehnat dostatek vakcín, na straně druhé nedodržování přijatých, „účinných a potřebných“, opatření shazovat na lidi, kteří těm všem vládním nesmyslům zkrátka za ten rok v covidu nevěří.

Vláda má informace, data, predikce. Vláda by měla i odborníky, pokud by je z ministerstva zdravotnictví nevyházela. Bohužel však vedení krize přenechala „píáristům“, kteří v premiérově pořadu „Čau lidi“ zkouší vysvětlit nemožné. Ruský premiér Viktor Černomyrdin proslul legendárním výrokem: „Mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky“. Nejtragičtější věcí v politice je,  když se stanete směšnými. Nasadíte si červený svetr a jdete do televize vyprávět své historky. Kdo má dost na dvojce Belmonda, může si pustit ČT 24.

Abychom se z těchto vládních nesmyslů nezbláznili, přeje nám všem Matěj Drbohlav

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.