Víte co je to Drosera?

Pro někoho tajemné slovíčko, jiný řekne to znám, to je rosnatka, masožravá rostlina. Dobrá, uděláme to trochu těžší, a před Drosera dáme dvě písmenka z. s. Drosera. A rázem název mění smysl.

Takže považuji za slušnost poodkrýt to tajemství názvu. Je to Záchranná stanice pro volně žijící zvířata se sídlem na Bublavě. A když už je po tajemství, co si o této stanici říci něco víc. Záchranná stanice DROSERA pro volně žijící zvířata se nachází na Bublavě u Kraslic (Karlovarský kraj). Její činností nebo spíše posláním, je postarat se o nemocná, zraněná, handicapovaná nebo jinak znevýhodněná zvířata, která by v té dané chvíli nebyla schopna přežít v přírodě.  Hlavním cílem je snaha vyléčit je a navracet zpět do volné přírody, kam patří. Těm, kteří nemají tolik štěstí,  jejich úraz je vážný, a nemohou se vrátit zpět, poskytne Drosera zázemí.

DROSERA vznikla v roce 2001. O 9 let později se jí podařilo dostat do Národní sítě záchranných stanic. Kde všude Drosera působí? Má na starosti ORP Karlovy Vary, Kraslice, Sokolov. Dohromady 79 obcí, kde trvale žije 175 508 obyvatel. Rozlohou 1925.18 km2. Takže, když je například výjezd do Žlutic, tak na otočku z Bublavy ujede cca 150 km.  Drosera funguje jako nekomerční zařízení, založené jen na dobrovolnosti. Žádný ze členů není finančně ohodnocen, má své zaměstnání. Správce a zakladatel stanice je jedním ze dvou aktivních členů pro výjezdy, šel do předčasného důchodu, aby se mohl plně stanici věnovat.

Práce ve stanici nekončí jen u péče o zvířátka. Drosera se zabývá i osvětou. Po celém Karlovarském kraji a navštěvuje školy, školky, domovy důchodců a různé akce. Zde představují svou práci a diskutují na téma ochrany přírody. Většiny akcí se účastní  okřídlený kamarád sova pálená jménem Sovík. A ani tím práce Drosery nekončí. V přírodní památce Údolí Ohře (u Sokolova)  likviduje  bolševník, dále se zde provádí kompletní úklid po těch, kteří tam nechají odpadky.  Dále pečuje o skalní útvar Rotavské varhany nebo Kamenný hřib u Šindelové. Také ve volných chvílích vyvěšují  budky, aby měli okřídlení kamarádi kde bydlet a hnízdit.

A  tady jsou telefonní  kontakty na nás, zvířecí záchranáře z Drosery:

Vláďa 606 840 500           a         Vilda 604 794 322

Drosera má samozřejmě i webové a facebookové stránky. Stačí si na vyhledávači nebo facebooku zadat „záchranná stanice Drosera“, a je to.

Takže až příště půjdete na procházku a najdete zraněného živočicha, nebo se jen budete chtít na něco zeptat, už víte kam se obrátit. Majitelům chytrých telefonů doporučujeme skvělou aplikaci Zvíře v nouzi. Při otevření aplikace tato vyhledá nejbližší záchrannou stanici ve Vašem okolí a je možnost i okamžitého telefonního spojení s touto stanicí.

Pokud  budete chtít stanici Drosera finančně podpořit, je možné přispět na transparentní účet:                                                       6005200359/0800. A nebo je možné si rovnou nějaké zvířátko na dálku adoptovat či vypomoci materiálně nebo krmením.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.