Šaráda pokračuje dál a šašci přibývají v šapitó

Minule jsem psal o vládních opatřeních, kterým lidé nevěří. Protože nedávají smysl. Šaráda pokračuje dál a šašci přibývají v šapitó. Před třemi týdny nám řekli: „Zařiďte se na tři týdny, buďte doma nebo na chalupě a tři týdny tam vydržte“. Dnes máme po třech týdnech a čekali jste, že se situace rozvolní? Ani nám nedovolili si opět zařídit život na další lockdown. Takže pokud jsem se před třemi týdny rozhodl být doma, a ne na chatě, a teď bych jel raději na chalupu, tak mám prostě smůlu. To samé platí pro děti u prarodičů apod. Hlavně musí běžet ty fabriky. Říká se, že když hodíte žábu do horké vody, že začne kopat, a snažit se dostat ven, zatímco, když tu vodu postupně ohříváte, žába si toho všimne, až když je voda k nesnesení vroucí. Nikdo z nás asi nezpochybňuje nutnost opatření, která zpomalí průběh epidemie, ale vše musí mít svou logiku. Čemu pomůžou zavřená dětská hřiště? Ničemu, stejné je to s chalupami.

Podobné je to s ekonomickou částí současné pandemie. Desítky nejrůznějších podpůrných programů, které z podstaty věci jsou složité, mnoho podnikatelů jimi propadá, a čas vyplácení podpory je neúměrně dlouhý. Základní pomoc například v odpuštění zdravotního a sociálního pojištění, se na rozdíl od loňského roku vůbec nekoná, a i ono zvýšení kompenzačního bonusu z 500 na 1000 korun denně trvalo vládě půl roku, přestože jí to celá opozice říkala.

Největším problémem pro nás pro všechny, ale je především to, že nevidíme příliš světla na konci tunelu. Kdy se budou moci děti vrátit do škol? Kdy se budou moci otevřít prodejny? Jak bude probíhat rozvolnění? Dostali jsme se do fáze jakéhosi zlomu, a je třeba znát nějaké předpoklady dalšího vývoje, které budou postaveny na datech a číslech. Za jakých okolností se budou moc žáci například 20. dubna vrátit do škol? Za jakých pravidel by se mohly například v květnu otevřít předzahrádky? U nás v Karlovarském kraji máme nejhorší peklo za sebou. Kombinace očkování, promoření, a strachu, dává našemu regionu určitý náskok, čísla se lepší, a brzy bude opravdu na čase se ptát, proč máme mít zavřené školy či obchody, když už jsme všichni buď proočkovaní nebo máme protilátky. Otázek je spousta, odpovědí zatím jen minimum…

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.