Velký knižní čtvrtek dnes nabídne výběr dvanácti titulů

Velký knižní čtvrtek dnes nabídne výběr dvanácti nových titulů různých žánrů a on-line vysílání s autory, kteří byli vybráni do jarní kolekce. Zájemci si přes e-shopy mohou objednat kontroverzní životopis Woodyho Allena, novinky Bianky Bellové, Aleše Palána, Jozefa Kariky a dalších autorů. V rámci 19. ročníku akce nebudou chybět mysteriózní thriller, literatura faktu, dětské knihy ani příběhy inspirované osudy slavných umělců.

„Termín Velkého knižního čtvrtku oznamujeme nakladatelům vždy s velkým předstihem, aby mohli přizpůsobit svůj ediční plán termínu konání akce. Často se nám sejde i několik desítek knih, ze kterých pak vybíráme ty, které považujeme za nejlepší. Nikoli v komerčním smyslu, i když tento aspekt je samozřejmě důležitý, ale snažíme se vybírat knihy, které považujeme za kvalitní,“ sdělil ČTK Ctirad Fuchs z pořádajícího knihkupectví Kosmas. „Kromě kvality je důležitá i žánrová pestrost kolekce, takže je to trochu alchymie,“ dodal.

Memoáry Woodyho Allena vycházejí pod názvem Mimochodem. Proslulý režisér, scenárista, spisovatel, herec a komik ve svých pamětech s humorem pohlíží na své bouřlivé životní osudy. Ikoně americké hudby Bobu Dylanovi se věnuje publikace Dylan se dal na elektriku!, v níž bluesový kytarista a hudební novinář Elijah Wald přichází s novým pohledem na Dylanův umělecký vývoj. Publicista a spisovatel Aleš Palán přináší v knize Nevidím ani tmu povídání se šesti ženami, které našly nebo hledají sílu překonat tragické ztráty, mučení, vážná onemocnění nebo drogovou závislost. Noční můru nechává zažívat postavy svého nového thrilleru Smršť Jozef Karika. Bianka Bellová nabízí povídkovou sbírku Tyhle fragmenty.

Pro příznivce literatury faktu vyjdou tři publikace. Checkpoint Charlie od Iaina MacGregora je novým pohledem na hraniční přechod Charlie, jenž se stal symbolem studené války. V titulu Agnessa zaznamenala historička Mira Jakovenková zpověď ženy stalinského čekisty. Kniha Krysí stezka je šokující skládankou života Otto von Wächtera, nacistického tvůrce a dozorce krakovského ghetta, jejímž autorem je Philippe Sands.

Skutečnými událostmi je inspirován román Z rodu vyvolených Alaina-Fabiena Delona, syna herce Alaina Delona. Promyšlenou zápletkou může vtáhnout čtenáře trojnásobný mistr republiky v judu František Šmehlík ve svém prvním kriminálním románu Slyšet jeleny. Knihy pro děti zastoupí tituly Nebezpečný efekt a Mazej ven! Kniha pro malé objevitele.

Velký knižní čtvrtek se v Česku koná po vzoru Británie, kde měl pomoci knihám a knihkupcům v době ekonomické krize. Loňský ročník se vzhledem k opatřením proti koronaviru uskutečnil formou on-line streamu na facebooku.

Zdroj: ČTK

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.