Ministr zdravotnictví Blatný se vyjádří k aktuální situaci.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) se dnes na briefingu vyjádří k aktuální situaci kolem pandemie covidu-19 v Česku. Nápor koronaviru na nemocnice v Česku roste, starají se o dosud nejvyšší počty lidí s nemocí covid-19 i nakažených pacientů za roční trvání epidemie. Tisková konference proběhne dnes v 10.00 hodin.

Při zvyšování kapacit nemocnic je problém především v nedostatku personálu. Kraje mají od čtvrtka možnost povolat do nemocnic zdravotníky z ambulancí, dnes by se mělo rozhodnout také o nařízení pracovní povinnosti studentům některých středních a vysokých škol. Díky vyššímu počtu personálu by nemocnice případně mohly otevřít další oddělení pro péči o covidové pacienty. Blatný ve čtvrtek ve Sněmovně uvedl, že by na dnešním jednání vlády mohl informovat o tom, o kolik by se kapacity nemocnic mohly navýšit.

Blatný by se také mohl více vyjádřit k výměně hlavní hygieničky, kterou je nyní Jarmila Rážová. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) ji v polovině března vystřídá ředitelka moravskoslezské krajské hygienické stanice Pavla Svrčinová.

Zdroj: ČTK.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.