Dnes již pouze respirátor nebo zdvojená rouška!

Občan starší 15 let musí dnes na místech s vysokým výskytem osob nosit respirátor FFP2 nebo KN95. Není důležité, z jakého materiálu je vyroben, rozhoduje jeho třída. Vláda bude dnes dál jednat s opozicí o zpřísnění opatření v boji proti koronaviru. Vysoce pravděpodobný je tzv. Izraelský model lockdownu, kde byl od loňského jara zaveden celkem 4x, a spočíval především ve velice striktním omezení pohybu osob.

Vláda se na formě nových restrikcí dohodla již včera. Samotné rozhodnutí konečné podobě úplného lockdownu ale nevydala. Jak jsme informovali v noci, jasné je pouze to, že požádá o vyhlášení nového nouzového stavu. V průběhu dneška bude o celé záležitosti jednat s opozicí. Od 18:00 pak znovu zasedne, to bychom již měli mít jasno i my občané

https://twitter.com/jhamacek/status/1364712617797947392?s=19

Povinný je respirátor v obchodech, prostředcích hromadné dopravy nebo na letištích. Lidé je musí nosit také ve zdravotnických zařízeních, kde se poskytuje ambulantní péče či v autech, pokud v nich nepojedou členové jedné domácnosti. Použít lze podle mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví i obdobné zakrytí s filtrační účinností alespoň 95 procent nebo dvě jednorázové zdravotnické roušky přes sebe, uvedlo dnes ČTK.

 

 

 

 

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.