Chebsko a Sokolovsko zůstane uzavřené i v pondělí.

Starosta Města Cheb, Antonín Jalovec (VPM), na svém facebookovém profilu uveřejnil nejnovější informace týkající se aktuální situace v Karlovarském kraji ve spojitosti s proti pandemickými opatřeními. Ty vyplynuly z online jednání s hejtmanem Petrem Kulhánkem (STAN).

Závěry shrnul do několika bodů:

  • Policie ČR prosí řidiče vjíždějící či naopak opouštějící okresy Cheb a Sokolov, aby (je-li to možné) před příjezdem ke kontrolnímu stanovišti umístili za čelní sklo doklad zdůvodňující výjimku k vjezdu či výjezdu (nájemní smlouva, pracovní průkaz,…); výrazně tím urychlí odbavení a omezí tvorbu front.
  • Ač ve zbytku republiky dojde k otevření doposud zavřených obchodů 22.2., v okresech Cheb a Sokolov zůstane dle informace MZd vzhledem k nepříznivé epidemické situaci současný stav.
  • Hejtman požádal vládu o aktivaci pomoci nabízené ze SRN, kam by mohli být překládáni pacienti z chebské nemocnice; náměstek Černý to umožní až v okamžiku, kdy budou akutní lůžka v ČR obsazena minimálně z 90 %; v současnosti se k této hranici blížíme, ale ještě není dosažena.
  • Vláda nestanovila žádná konkrétní kritéria ani datum pro ukončení uzávěry okresů Cheb a Sokolov
  • Hejtman požádal vládu o zintenzivnění očkování v okresech Cheb, Sokolov a Trutnov; ministr zdravotnictví Blatný to s ohledem na nedostatek vakcín odmítl.
  • Od 1.3. bude spuštěn rezervační systém očkování pro seniory 70+; vzhledem k nedostatku vakcín se ale bude možné zatím jen registrovat, nikoliv rezervovat termín; to lze očekávat až v průběhu března, kdy by následně mohla být aktivována velká očkovací centra, z nichž jedno bude i v Chebu.
  • Kraj ze svých zásob uvolní další roušky pro občany okresů Cheb a Sokolov.

Zdroj: facebook.com – Antonín Jalovec.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.