Nouzový stav v kraji i v pondělí? Tato varianta je stále ve hře.

O tom do jakého rána se v pondělí probudí Česko, ale především Chebsko, Sokolovsko a Trutnovsko, nejvíce pandemií zasažené okresy v republice, intenzivně jedná vláda s hejtmany jednotlivých krajů. Opozici však premiér Andrej Babiš (Ano) do jednání připustit nechce. S jejími předáky hodlá jednat až po případném vyhlášení dalšího nouzového stavu.

https://twitter.com/AndrejBabis/status/1360571283344392192?s=19

To je ostatně i současná vládní politika a cesta, kterou se snaží Babiš prosadit poté, co další prodloužení současného nouzového stavu neschválila poslanecká sněmovna. Spoléhá tak na to, že vládu hejtmani jednotlivých krajů v rámci svých kompetencí o vyhlášení toho nového vládu požádají.

Mezi hejtmany ale nejspíš nepanuje potřebná shoda pro to, jestli požádat společně nebo každý zvlášť. Řada z nich se totiž nelíbí, že tíha odpovědnosti leží nyní právě na nich, a tak se může stát, že nouzový stav bude vyhlášen na celém území České republiky, nebo pouze v některých krajích. Pro jeho vyhlášení jsou ti, kteří jsou reprezentanty vládních stran.

K důvodům, proč se nacházíme v této nelehké situaci se na svém Twitteru vyjádřil jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS). Ten mimo jiné uvedl, že na vině je selhání jednání opozice a vlády na půdě poslanecké sněmovny.

https://twitter.com/Kuba_Martin/status/1360567676335177729?s=20

Aktuální vyjádření karlovarského hejtmana Petra Kulhánka (STAN) se nám zatím nepodařilo zjistit. Známe jen pouze to, že v našem kraji, dle jeho posledních slov, bude od pondělka vyhlášen stav nebezpečí.

Co nás tedy v pondělí čeká, a na co se mají obyvatelé kraje připravit, zatím nevíme. K rozuzlení dojde nejspíš až v samotném závěru zatím stále vyhlášeného nouzového stavu. Celou situaci sledujeme a budeme vás informovat.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.