Do boje o křeslo Karlovarského hejtmana vstoupil další silný hráč

Zdá se, že nyní jsou zastupitelé z osmi politických uskupení okolo Petra Kulhánka vytvoření koalice nejblíže, protože koalice ODS+KDU-ČSL s podporou soukromníků s nimi opakovaně jedná a dokonce i zmírnila své podmínky na vstup do koalice.

Kulhánek a spol ale zatím odmítají dohodu uzavřít. Navíc ve veřejných vyjádřeních představitelé STANu lžou a snaží se ODS+KDU-ČSL vykreslit jako partnera s nerealistickými požadavky. Jak Kulhánek, tak senátor Balatka ještě dnes veřejně vykreslili ODS+KDU-ČSL jako partnera, který požaduje třetinu v radě Karlovarského kraje s hejtmanem. To ale není pravda. Zastupitelé z osmi politických uskupení okolo Petra Kulhánka již dostali smířlivější nabídku v podobě dvou členů rady. Hejtmana koalice ODS a lidovců požaduje i nadále. Považuje to za odpovídající významu své role v budoucí koalici. Vyjednává navíc ve shodě za celkově 7 zastupitelů.

Zastupitelé z osmi politických uskupení okolo Petra Kulhánka ale i nadále nabízejí to samé, dva členy rady bez hejtmana. S ohledem na fakt, že Kulhánek a spol neudělali žádný vstřícný krok, je koalice za účasti ODS+KDU-ČSL v nedohlednu.
Správnost požadavku na pozici hejtmana dnes navíc ODS potvrdil i její předseda Petr Fiala. “Koalice ODS a KDU-ČSL s podporou Soukromníků udělala vstřícný krok k odblokování nastalé situace. Krajská reprezentace ODS má v tom podporu vedení ODS a já věřím, že i Karlovarský kraj bude mít brzo novou radu v čele s hejtmanem za ODS,” postavil se jednoznačně za požadavky krajského hnutí dnes na svých stránkách předseda ODS Petr Fiala.

Čas rychle běží a Karlovarský kraj zůstává jediným bez dojednané vlády. Zastupitelé z osmi politických uskupení okolo Petra Kulhánka tak mají jen hodiny na to, aby se smířili s podmínkami ODS+KDU-ČSL a pokusili se dojednat koalici s podporou většiny zastupitelů. Přerušené zastupitelstvo má pokračovat již ve čtvrtek a i nadále může skončit blamáží Petra Kulhánka, který vyšachováním vítěze voleb Hnutí ANO nedokázal ani na x-krát sestavit většinovou koalici.

Zdroj: Náš Region – Celý článek si můžete přečíst zdehttps://nasregion.cz/karlovarsky-kraj/do-boje-o-kreslo-karlovarskeho-hejtmana-vstoupil-dalsi-silny-hrac-predseda-ods-petr-fiala-ma-jasno/


 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.