Splní Piráti svůj vlastní slib nebo ne

Dodrží Piráti své sliby nebo usedne obžalovaný do křesla v krajské radě?

Pirátská strana se ráda chlubí nejen tím, že na rozdíl od tradičních stran plní své předvolební sliby, ale také před veřejností nic neskrývá. Dokazuje to například veřejně přístupnými kalendáři svých funkcionářů, ale i tím, že zveřejňuje své strategické dokumenty.

Jedním z takových dokumentů je i „Povolební strategie pro volby do zastupitelstva Karlovarského kraje v roce 2020“, kterou si vyvěsili na své internetové stránky ještě před krajskými volbami.

Na úvod se můžeme dočíst: „Zakládáme si na otevřené komunikaci směrem k veřejnosti. Proto zveřejňujeme povolební strategii, aby bylo voličům jasné, jak budeme po volbách pracovat.“ A následuje seznam podmínek, které dávají sobě a zavazují se tak směrem k veřejnosti, tedy voličům. Jednou z těchto věcí je i to, že nechtějí do rady kraje osobu, která je obžalovaná z trestného činu spáchaného v souvislosti s výkonem veřejné funkce, nebo která je v dlouhodobém střetu zájmů.

Asi nejen zasvěceným je jasné, že to míří na staronového krajského zastupitele a starostu Aše Dalibora Blažka (hnutí Místní), který už několik let čelí trestnímu řízení za korupci. Té se měl podle žalobců dopustit jako starosta, tedy veřejný funkcionář. Starostu Blažka sice dvakrát okresní soud zprostil obžaloby, ale nadřízený soud v Plzni to vždy zrušil. Stále tak zůstává obžalovaným.

V současnosti se o sestavení koalice snaží koalice trojbloku STAN a Pirátů, se zbytky hnutí VOK dát dohromady nadpoloviční většinu zastupitelů. S ohledem na to, že v koalici nechtějí hnutí ANO, musí se koaličním partnerem stát i hnutí Místní, jehož je starosta Blažek klíčovým členem. Pokud Pirátská strana dodrží své slovo, pak nemůže Blažek usednout do křesla v radě. Jinak by to byla absolutně nevěrohodná strana.

Autor: Jiří Fischer


 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.