Vyjednávání o nové krajské koalici. Tisková zpráva koalice ODS KDU-CSL s podporou strany Soukromníků.

Dosavadní jednání o reálném půdorysu většinové krajské vlády pod vedením vítěze voleb – Hnutí ANO 2011 ani ze strany Trojbloku nepřináší očekávaný výsledek.

V této situaci a ve prospěch nového konstruktivního jednání nabídlo Hnutí ANO naší koalici post hejtmana a zároveň přijmout menšinu v radě kraje.
Koalice ODS / KDU-ČSL s podporou Strany Soukromníků se rozhodla tuto nabídku, ale zejména aktivní roli ve vyjednávání, přijmout.
Pro současnost i budoucnost našeho kraje v jeho těžké situaci považujeme za nejpragmatičtější sestavení koaličního modelu, který bude vycházet především z půdorysu parlamentních stran. Není čas na experimenty ani na zbytečné hrdinství, že se kraj může dostat ze současných problémů bez přímé linky na vládu. Pomoc kraji a zajištění kontinuity pro celé volební období by měla být priorita nadřazená všem osobním ambicím a antipatiím. Tento model má šanci a přidanou hodnotu nejen pro řešení problémů kraje nyní, ale i v případě, že se podaří uspět stranám tvořící současnou opozici v Poslanecké sněmovně i příští rok a dále.

Rádi bychom, aby naši nabídku k jednání ve smyslu výše uvedeného, odosobněnou od všech doposud uplatněných výhrad, zvážili zejména zástupci koalice STAN+TOP09 a Pirátů.

Autor: Jiří Vaněček, krajský předseda ODS


 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.