Hnutí Karlovaráci otevřeně o aktuální situaci a stavu vyjednávání o krajské koalici

Mnoho z Vás se ptá, proč vychází z našeho politického klubu VOK-Volba pro kraj a Karlovaráci tolik protichůdných informací.

Dovolte nám vysvětlit několik základních rozdílů. Hnutí Karlovaráci, které již šestým rokem úspěšně pracuje v Zastupitelstvu města Karlovy Vary, společně kandidovalo s hnutím VOK – Volba pro kraj do Zastupitelstva Karlovarského kraje, a proto také byla dle volebního zákona vytvořena koalice těchto dvou samostatně řízených politických hnutí.

Na základě výsledku voleb a vůle voličů byli zvoleni MUDr. Josef März, Václav Skuhravý (členové hnutí Karlovaráci) a MUDr. Jiří Brdlík (nezávislý kandidát nominován hnutím Karlovaráci). V Zastupitelstvu Karlovarského kraje bohužel nezasedne nikdo za hnutí VOK – Volba pro kraj. To je také odpovědí na otázku, proč za naše zvolené zastupitele vystupuje představitel hnutí Karlovaráci.

To, že veřejně za hnutí Karlovaráci v současnosti vystupuje Miroslav Vaněk, bylo schváleno předsednictvem hnutí Karlovaráci. Pan Vaněk má zároveň mandát k povolebnímu vyjednávání, a to buď samostatně, nebo společně s MUDr. Josefem Märzem, který byl lídrem společné kandidátky.

Volby ukázaly, že mezi našimi zvolenými zastupiteli není na vývoj při sestavování koalice jednotný názor. To není žádnou tragédií, vnímáme to jako daň demokracii a důkaz toho, že na naší kandidátce jsou skutečně silné osobnosti. Jisté je, že, ať povolební vyjednávání dopadnou jakkoliv, má MUDr. Josef März naši podporu jako odborník na řízení zdravotnictví v našem kraji.

V minulých dnech jsme prezentovali stanovisko našich dvou zvolených zastupitelů Václava Skuhravého a MUDr. Jiřího Brdlíka, a do dnešního dne se na tomto nic nezměnilo. Naši dva zástupci mají většinovou podporu členů hnutí Karlovaráci, zůstávají ukotveni v jednání se zástupci ANO, ODS, KDU-ČSL, a i nadále se budou aktivně podílet na vytváření nové krajské koalice, třeba i s podporou MUDr. Josefa Märze.

Za předsednictvo hnutí Karlovaráci, Miroslav Vaněk


 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.