Povolební bramboračka – žaloba a počty, které nesedí

V pátek bylo oznámeno, že lídr kandidátky Zdraví sport prosperita Petr Ajšman podal žalobu na neplatnost voleb. Zřejmě první, kdo s touto informací začal pracovat a zasazovat ji do kontextu současného vyjednávání/nevyjednávání byl lídr kandidátky STAN Petr Kulhánek.

Žaloba požaduje zrušení a opakování voleb na základě vážných podezření, které by měl soud vyhodnotit a rozhodnout. Vše odhalil lídr subjektu, který ve volbách získal 0,86 % přesněji jej v celém kraji volilo 691 voličů. Bude tedy absolutně bez následku a vedlejších škod na důvěryhodnosti kohokoliv z hlavních hráčů, pokud by byla žaloba vyhodnocena soudem jako neodůvodněná. Ještě zajímavější by bylo se pustit do spekulací, kdo komu je nablízku a zda je či není toto celé zasazeno do nějaké strategie. Zda jde o obranu demokracie, či jen zdržovací taktiku s cílem skandalizovat jednu stranu, to se uvidí již velmi brzo.

Stejně tak je zajímavé hodnotit, jak se vyvíjí a je komentované vyjednávání o vzniku koalice na jedné straně vítězem voleb ANO a na straně druhé Trojblokem, který tvoří STAN, Piráti a VOK. Pokud pozorný čtenář konfrontuje výstupy jednotlivých stran, tak nyní již musel dojít k tomu, že zastupitelstvo kraje nemá 45 zastupitelů, ale minimálně 47 + . Trojblok respektive strany, které je nyní tvoří komentují a předkládají mnohem více informací než subjekty na druhé straně. V tomto směru zaslouží pochvalu. Mám však pocit, že někdy se ani oni sami nevyznají v tom jak se věci mají. Například v době, kdy veřejnou tiskovou zprávou ohlásily strany ANO, ODS/KDU-ČSL konkrétních dvou podporovatelů za hnutí Karlovaráci, tak ve stejné době Trojblok potvrzoval 17 mandátů, což prostě nesedí. Stejná taktika je evidentně vedena v případě informování o jednání s dalšími subjekty. Morálku v Trojbloku, který neroste, ale maximálně sanuje ztráty lépe povzbuzují informace o jednání a rodící se spolupráci s celými subjekty, bez konkrétnějšího upřesnění kdo a za koho jednal, protože v tomto pravděpodobně nemají jasno ani subjekty samotné.


 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.