Tiskové prohlášení vyjednávacího týmu koalice ODS – KDU-ČSL s podporou Soukromníků

Ve snaze se v krajské povolební situaci zorientovat absolvoval náš koaliční vyjednávací tým jednání napříč politickým spektrem. Sešli jsme se s vítězem voleb, s uskupením stran tzv. Trojbloku i ostatními stranami, abychom si vyslechli jejich názory na stávající stav a možná budoucí řešení. Můžeme tak odpovědně posoudit nejen vize a cíle, ale také styl a chování subjektů či jednotlivců v tomto procesu.

Včerejšího dne jsme obdrželi dvě nabídky na společný postup v rámci dalšího povolebního jednání. Jde o nabídku ze strany Trojbloku a nabídku ze strany vítěze voleb ANO. Oba písemné návrhy jsou parametricky velmi podobné a vyvážené. Konstruktivně vnímáme, že bez tohoto kroku by nebylo možné se posunout z roviny setkávání se a diskutování do roviny věcné, přinášející nějaká konkrétní řešení. 

Je nutné zdůraznit, že návrhy dohod ani v jednom případě nejsou koaliční smlouvou. Jde o deklaraci společného zájmu dosáhnout shody subjektů, které jsou schopny spolu spolupracovat, s cílem pokusit se vytvořit funkční koaliční model krajské vlády. Navrhovatel i přistupující subjekty si nebudou jednat tzv. za zády.

 Vyjednávací tým koalice ODS – KDU-ČSL s podporou Soukromníků se rozhodl pro uzavření dohody o společném postupu při sestavování krajské koalice s Hnutím ANO 2011. Dohoda bude časově omezena na 10 dní od jejího podpisu.

Zdroj: Tisková zpráva ODS, KDU-ČSL, Soukromníci


 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.