Krajské volby, „válka“ na sociálních sítích

Za tři dny začnou volby do senátu a krajských zastupitelstev. Politické strany a hnutí využívají každou možnost, jak oslovit své potencionální voliče. Jejich zástupce můžeme potkat v ulicích našich měst a obcí, letáky nám zahlcují poštovní schránky a billboardy s rozmanitými hesly jsou vidět na každém kroku.

Ovšem fenoménem dnešní doby jsou bezesporu sociální sítě a v našich končinách dominuje Facebook. Pokaždé, když se přihlásím na svůj profil, tak mne nemine reklama politických předáků, kteří se předhánějí v tom, kdo zaujme nejvíc uživatelů této sociální sítě. Má to pro ně ale jeden háček, resp. úskalí. Tím jsou komentáře pod příspěvkem…

Toho jsou si dobře vědomi i všichni lidé, kteří facebook používají. Prostřednictvím komentáře se můžete ptát politiků na jejich názory, popřát svým favoritům hodně štěstí, ale také je kritizovat za jejich předchozí kroky. Na tom by nebylo nic špatného, právě naopak. Většina těchto příspěvků v komentářích se ale stáčí v tom lepším případě k nevybíravé kritice v horším k osobním a vulgárním útokům. Tyto jsou pak většinou vedeny prostřednictvím tzv. fake profilů (anonymních, smyšlených)

Já jsem si dal tu práci a tyto příspěvky pečlivě přečetl, abych si mohl udělat menší průzkum o tom, jak si která partaj na facebooku v tomto směru vede. Upřímně nechtěl bych být v jejich kůži, ale s tím politici určitě počítají. Každá strana nebo hnutí na kritické komentáře reaguje po svém.

Nejvíce aktivní jsou Piráti, kteří odpovídají pokud možno na všechny dotazy i vulgární urážky. Zatím co SPD všechny tyto komentáře odstraňuje což je divné, protože o sobě tvrdí, že jsou nejvíce demokratickou stranou a prosazují podle svých slov přímou demokracii. V praxi to ovšem vypadá zcela jinak a cenzura jim není cizí. Mně se ale podařilo některé komentáře zachytit a pár Vám jich zde doručím.

SPD 

1) Radim Fiala, velký kritik dotací má zase byznys své firmy postavený na dotacích. Za poslední čtyři roky získal zhruba 160 milionů na dotacích od státu. Za to, že zaměstnává za minimální mzdu postižené. 

2) Podíval jsem se na programové prohlášení SPD a se svým komentářem jsem čekal, až jak dopadne jejich odpověď. Dnes, kdy je zřejmé o co kráčí, si dovoluji toto zveřejnit. Píše na svém Facebookovém profilu pan Karel Vrbas

1. Nechceme být provincií EU, chceme rozvíjet a bránit suverénní Českou republiku“.

Toto je začátek prvního bodu jejich prohlášení. Jeden by nabyl dojmu, že suverénní je totéž jako samostatné a tudíž, že jde o vystoupení z EU. To taky přilákalo hodně voličů. 

Že nejde o vystoupení, ani o suverénní republiku je zřejmé z dalšího textu. Podstatný je ten začátek. „Budeme požadovat referendum o každém předání státní suverenity na orgány EU…“ Což vlastně potvrzuje naši podřízenost, jen o tom požadují referendum, které je podle usnesení vlády, tuším, že z loňského roku, nepřípustné. 

Referendum je nepřípustné o EU a o zahraniční politice. Takže, i další část té věty „… a referendum o vystoupení z EU.“ Je vlastně k ničemu. I další věta nevylučuje islámskou imigraci, ale jen jejich kontrolu.  „Policie České republiky musí zahájit účinnou kontrolu hranic a zpravodajské složky musí důsledně sledovat islamisty podporující džihád a šaríu. Orgány činné v trestním řízení musí důsledně postihovat projevy radikálního islámu.“ 

Vzhledem k tomu, že neexistuje žádný umírněný a tím ani radikální islám, je pouze jediný islám, tak co chce pan Okamura a celé SPD kontrolovat a sledovat?

V kontextu s „takijou“ je to v podstatě bezpředmětné. Takíja – neboli přetvářka je jednou z nejdůležitějších součástí džihádu. Pravidlo takíji hovoří o tom, že se muslim musí v zatím neislamizované zemi v zájmu džihádu přetvařovat. 

Muslim, který si hraje na plně integrovaného a zcela “přizpůsobivého”, je ve skutečnosti mistrem takíji. Od přetvářky se ustupuje až v momentě, kdy je na daném území převaha muslimů nebo alespoň v momentě, kdy už mají jistotu, že je dané území “jejich”. 

I třetí bod je zajímavý. Praví se v něm. 

Zjednodušíme systém a zavedeme strop pro výši sociální podpory pro občany, kteří nežijí řádným životem.“

Zavedení nějakého stropu umožňuje nadále pobírat dávky, jen ve snížené míře. V podstatě nic neřeší. Tak bych mohl pokračovat bod po bodu a všude bych našel nic neřešící části.

Jejich programové prohlášení jen dokazuje, že „..že jejich (SPD) vlastenecká mediální tvář je falešná,“

Zdroj: Fecebookový profil Karel Vrbas

3) Poslankyně SPD Jana Levová výrazně kritizuje poměry v hnutí Tomia Okamury.Strana je podle ní „rudější než komunisté“, chybí jí hluboká vnitřní diskuse a z vedení s ní prý nikdo nekomunikuje. Zastává se i jiné zákonodárkyně Terezy Hyťhové, která odešla do Trikolóry. Navíc svůj komentář doplnila slovy „Okamura svůj program ukradl republikánům“

Tolik k SPD, ale vraťme se k již zmiňovaným Pirátům, kteří čelí na sociálních sítích velké vlně kritiky. Ti například prostřednictvím facebooku hledali dobrovolníky na pomoc při kampani. Dle komentářů však neměli valného úspěchu.

  • A Piráti budou dělat co? ………. Chtějí být zvoleni? Tak ať si tu kampaň odmakají sami………To se chtějí takhle poflakovat, i když budou v zastupitelstvu kraje?…….. No potěš koště
  • To bych musel být magor…
  • Piráty? To fakt do koše
  • Bych se musel stydět před vlastními dětmi vás volit…….
  • Piráti byli kdysi. Tohle je jen banda tak nějak pomatenejch lidí

A to je jen zlomek komentářů, které jsem mohl zveřejnit. Spousty jich bylo velmi vulgárních.

Další strana, která čelí velké kritice je STAN, a to především kvůli osobě jejich lídra pana Kulhánka, kterému nemohou voliči zapomenout jeho špatnou vládu v době, kdy byl primátorem Karlových Varů. 

  • To je myšleno vážně nebo je to černý humor? Vždyť pan Kulhánek byl primátorem města 8 let a za tu dobu ho dovedl  k chudobě a stagnaci. K jeho fatálním neuspěchům patří nedokončený území plán, vyprázdnění městske pokladny na neinvestiční akce, pozdní reakce na havarijní stav Vřídelní kolonády a absence přípravy  nezbytných investic. Jako primátor měl přezdívku Ulhánek, což vypovídá hodně o jeho serióznosti. Vedl nesmyslné právní pře, které město staly ve finále přes 80 mil. Kč. Myslím, že to není vhodný kandidát na jakoukoli funkci v samosprávě.
  • Prej lidi co uměj makat 🙂 🙂 🙂 Proč je tam teda Kulhánek a Klsák? Vždyť tihle lidi pro Vary neudělali nic dobrýho. O ostatních se vyjádřit nemůžu. Nereálný tohle volit.
  • Pivo, co by mně chutnalo s Ulhánkem, nikdo nemůže uvařit.
  • Jo jo žvanit u chlastu by jim šlo… A to je tak vše. Nejhorší varský primátor

 

Autor: Pavel Opatřil 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.