Čeští pacienti do českých lázní

Karlovarský kraj prochází útlumem těžby uhlí a s tím spojenou změnou ve využívání přírodních zdrojů. Místo těžby, zpracování uhlí a těžkého průmyslu, se potřebujeme přeorientovat na jiný přírodní zdroj, kterým je krajina, léčebné minerální vody a radon.

Dosavadní krajské vlády nedokázaly (nebo nechtěly?) tyto zdroje dostatečně chápat a rozvíjet. Výsledkem je závislost lázní na zahraničních turistech. Důsledky jednostranného zaměření vidíme nyní. Turistů je málo, projedou krajem během jednoho odpoledne a zmizí.

Potenciál lázní nabízí víc, než jednodenní turistické zážitky. Nabízí zdraví.

Lázně jsou součástí medicíny a musíme umět tuto medicínu českým pacientům nabídnout. Vliv minerálních vod, radonu a klimatu na zdraví je ověřený mnohaletými zkušenostmi pacientů. Je absurdní, když do „lázeňského trojúhelníku“ nejezdí čeští pacienti. Změňme to.

Je potřeba přesvědčit zdravotní pojišťovny o efektivitě lázeňské léčby, aby byly ochotny a schopny hradit pacientům několikatýdenní pobyty. Pokud se budou čeští pacienti léčit v českých lázních, využijeme přírodní zdroje KK k všeobecnému prospěchu. Pacientů i kraje.

Autor: MUDr. Karel Moravec (TRIKOLÓRA)


Reklama: Zadavatel a zhotovitel Trikolóra

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.