Policisté se s novým školním rokem zaměřili na bezpečnost chodců

S novým školním rokem od 1. do 4. září 2020 proběhla v Karlovarském kraji dopravně bezpečnostní akce pod názvem „Zebra se za tebe nerozhlédne“ – bezpečná cesta do školy.

Do školních lavic se děti vracely téměř po šestiměsíční přestávce. Pro jejich bezpečný návrat policisté dohlíželi v blízkosti základních škol na správné přecházení vozovky, ale také na dodržování pravidel silničního provozu. Akce se konala v ranních a odpoledních hodinách, tedy v době, kdy žáci přicházejí do školy a odcházejí z ní domů. Na mnoha místech našeho kraje jste se také mohli setkat s policejními preventisty, kteří zjišťovali, zda děti vědí, jak mohou co nejbezpečněji přejít silnici. Z rukou policistů poté byli obdarováni drobnými dárečky, jako např. reflexními páskami a přívěsky, nebo také úkolníčkem Zebry či rozvrhem hodin.

Na dohled u přechodů pro chodce pak budou navazovat další preventivní programy v rámci dopravní výchovy přímo v základních školách. Pro tyto aktivity je určen pracovní sešit s názvem „Zebra se za Tebe nerozhlédne“, kde se děti hravou formou naučí, jak se chovat bezpečně v roli cyklisty, chodce či cestujícího v MHD.

Zdroj: Policie ČR, nprap. Eva Valtová


 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.