Případ těžkého ublížení na zdraví

Kriminalisté z odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje vyšetřují případ těžkého ublížení na zdraví, kterého se měla dopustit pětice mužů v Aši.

Dne 21. srpna 2020 ve večerních hodinách měli vejít do místní herny a společným jednáním, v úmyslu způsobit těžkou újmu na zdraví, fyzicky napadnout dva muže. Opakovaně je měli udeřit pěstmi a kopy do celého těla. Zranění napadených si vyžádalo lékařské ošetření a hospitalizaci v nemocnici.

Krajští kriminalisté ještě na konci srpna na různých místech v Karlovarském kraji ve spolupráci se Zásahovou jednotkou Krajského ředitelství Plzeňského kraje všech 5 osob ve věku 19 až 43 let zadrželi.

Následně zahájili jejich trestní stíhání a obvinili je ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví ve stádiu pokusu spáchaného formou spolupachatelství. Pětatřicetiletého muže dále obvinili ze spáchání přečinu Výtržnictví. Pětatřicetiletý muž se tohoto jednání dopustil i přesto, že byl za stejný přečin v uplynulých letech již odsouzen Krajským soudem v Plzni. Vyšetřovatel podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí 35letého obviněného muže do vazby, který jej akceptoval. Soudce shledal důvody vazby a za přijetí písemného slibu, dohledu probačního úředníka a zákazu styku s poškozenými byl obviněný propuštěn ze zadržení. 

Všem obviněným hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody až na dvanáct let.

Zdroj: Policie ČR, mjr. Bc. Kateřina Krejčí


 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.