Václav Krása přijede navštívit Karlovarský kraj

Mgr. Václav Krása působí od roku 2002 jako předseda Národní rady osob se zdravotním postižením České republiky. V minulosti byl členem České národní rady a po její transformaci po vzniku samostatné České republiky poslancem Parlamentu ČR.

V roce 2019 začal spolupracovat s hnutím Trikolóra, stal se garantem programu hnutí pro resort práce a sociálních věcí.

Ve volbách do Senátu PČR v letošním roce kandiduje za hnutí Trikolóra v obvodu č. 24 – Praha 9. Ovšem velice blízko má i k našemu Karlovarskému kraji, který 22. 9. navštíví a naše redakce mu před touto návštěvou položila dvě otázky.

Jaký máte vztah ke Karlovarskému kraji?

Ke Karlovarskému kraji mám velmi dobrý vztah a jezdím sem docela často. Národní rada osob se zdravotním postižením má v Karlových Varech profesionální pracoviště, které jedná s vedením Karlovarského kraje o různých opatřeních ve prospěch osob se zdravotním postižením. Jsme také zřizovateli Centra zdravotně postižených karlovarského kraje o. p. s., které poskytuje sociální služby seniorům a lidem se zdravotním postižením.

V roce 2010 jsme v Karlovarském kraji realizovali velký investiční projekt, kdy jsme v Karlových Varech, v Mariánských lázních, v Chebu, v Sokolově a ve Skalné vybudovali celkem deset bezbariérových sociálních zařízení s euroklíčem, tudíž jsou dostupná jen lidem s postižením, kteří od nás obdrželi zcela zdarma euroklíč. Jsou to zařízení, která slouží dodnes a výrazně zlepšují služby pro turisty, a to také pro zahraniční turisty, kde speciální euroklíč je velmi znám.

Společně s manželkou jezdíme zcela pravidelně na Karlovarský mezinárodní filmový festival. Každý rok přibližně čtyři až pět dní jsme na festivalu a hodně si to užíváme. Takže Karlovarský kraj není pro mě neznámý, ale přesně naopak. Jsem tu vždycky rád.

Proč se chystáte navštívit náš kraj?

Jedu podpořit přátele z Trikolóry před krajskými volbami. Z mojí první odpovědi je zřejmé, že tento kraj znám a dobře vím, že Karlovarský kraj má obrovský potenciál. Jen je potřeba udělat pořádek, aby kraj nebyl, jako v minulosti, spojován s korupčními kauzami. Jsem přesvědčen, že noví lidé, kteří tvoří tým Trikolóry, pod vedením krajského předsedy pana Ing. Matěje Drbohlava, jsou schopni udělat pořádek a rozvinout potenciál kraje.

Letošní rok je bohužel poznamenaný koronavirovou epidemií a právě cestovní ruch na ni hodně doplácí, a to se nepochybně obrazí i v příjmech kraje. Jsem přesvědčen, že se jedná o záležitost přechodnou, a že noví zastupitelé Krajského zastupitelstva ukážou, že umí a ví a nebojí se obtíží. Přijel jsem podpořit tým Trikolóry a věřím, že občané Karlovarské kraje jim při volbách dají svůj hlas. Bude to dobře jak pro občany, tak také pro Karlovarský kraj.

Autor: Redakce


Reklama: Zadavatel a zhotovitel Trikolóra

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.