Zapomenutá barokní hudba ožije v Podhradí u Aše

V sobotu 22. srpna 2020 se bude v kostele Dobrého pastýře v Podhradí u Aše konat koncert klasické hudby. V 15 hodin zde vystoupí česko-německý soubor Due Oratori.

Dvojice hudebníků, Antje Becker (příčná flétna) a Ondřej Bernovský (cembalo), zahraje skladby méně známých českých skladatelů z 18. století. Na programu bude například klavírní skladatel Jan Ladislav Dusík, nebo koncertní mistr působící v Mnichově, Václav Vodička.

Souboru Due Oratori se věnuje hudbě, která upadla v zapomnění: během rozsáhlých rešerších v katalozích hudebních sbírek různých archivů objevuje toto duo pravidelně neznámá díla neznámých skladatelů, která ze skladatelsko-řemeslného hlediska v ničem nezaostávají za skladbami, které jsou veřejnosti důvěrně známy jako mistrovská díla. Soubor tak umožňuje mnohem širší záběr pohledu na hudební dějiny než ty, které sledují jen „hvězdy“. Právě na tuto hudební tvorbu bude zaměřen sobotní koncert se skladbami, které soubor chce představit svým posluchačům a pozvat je, aby se vydali na hudební cestu po hledání stop do bavorsko-českého kulturního prostoru 18. století.

Koncert pořádá kulturní platforma Centrum Bavaria Bohemia ve spolupráci s Českobratrskou církví evangelickou v Aši. Akce se koná v rámci projektu Barokní region Čechy Bavorsko za podpory Evropské unie v rámci programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Svobodný stát Bavorsko Cíl EÚS 2014-2020 a za podpory vládního obvodu Horní Falce.

Vstupné na koncert je dobrovolné. Vybrané finance budou věnovány na opravu kostela.

Více informací na: bbkult.nethttps://www.bbkult.net/cz/events/101622-hudba-z-cesko-bavorske-kulturni-oblasti-18-stoleti/

Odkaz na facebookovou událost k akci: https://www.facebook.com/events/1005931723173624/)


 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.