Filmy přehlídky TADY VARY vidělo 36 645 diváků

Ve dnech 3.-11. července 2020 proběhla v šestadevadesáti kinech po celé republice unikátní přehlídka TADY VARY ve vašem kině, kterou připravil organizační tým MFF Karlovy Vary.  Tvořilo ji 16 titulů, s nimiž se původně počítalo pro festivalový ročník. Celkově zhlédlo filmy přehlídky TADY VARY 36 645 diváků.

Největší divácký zájem provázel domácího zástupce v přehlídce, hudební dokument režiséra Šimona Šafránka Meky, věnovaný ikoně česko-slovenské hudební scény, Miroslavu Žbirkovi. Tento film, stejně jako zahajovací snímek Než skončí léto, je nadále k vidění v kinech. V rámci labelu KVIFF Distribution bude 30.7.2020 do českých kin uveden také další snímek z přehlídky, Proxima s Evou Green v roli astronautky, která se připravuje na pobyt na oběžné dráze, a zároveň pečuje o sedmiletou dceru. Do distribuce vstoupí počátkem příštího roku také snímek Na palubu!.

Přehlídka TADY VARY nabídla nejen filmové projekce, ale také live streamové rozhovory s filmaři a besedy s tvůrci přenášené do všech kin přehlídky. Renomovaný světový filmový časopis Variety uspořádal streamové rozhovory s tvůrčími osobnostmi, zastoupenými v programu TADY VARY. Známý novinář Peter Debruge vyzpovídal v rámci Variety Critics Corner například režisérky Zeinu Durraovou, Alici Winocourovou, Shannon Murphyovou a Almu Har’elovou. Ve  virtuálním prostoru prostřednictvím on-line platforem proběhly v letošním roce KVIFF Eastern Promises Industry Days 2020 určené filmový profesionálům. Velkému zájmu se těšila také živá panelová diskuse s názvem TADY INDUSTRY o filmovém průmyslu v České republice v době krize způsobené pandemií, jejích dopadech a možných vyhlídkách do budoucna se zástupci širokého spektra profesionálů z českého audiovizuálního průmyslu.

Další akcí, kterou plánuje organizační tým MFF KV,  bude 54 ½ MFF Karlovy Vary. Nesoutěžní přehlídka nabídne ve dnech 18.-21.11.2020 v Karlových Varech 30 filmů, uváděných ve 4 festivalových sálech a výběr doprovodného programu.

55. ročník MFF KV proběhne 2.-10.července 2021.

Zdroj: kviff.com


 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.