Tady prosím vás chcípl pes, říká místostarosta Mariánských Lázní

Červnové jednání zastupitelstva města Mariánské Lázně se neslo pod poměrně zpomalenou taktovkou místostarosty Zdeňka Krále (ODS). Bylo poslední před prázdninami a tak si ho asi prostě chtěli všichni užít. A asi také proto trvalo přes pět hodin

Jak někteří postřehli, Starosta Kalina ležel v nemocnici. Dle jeho FB příspěvků se žlučníkovým záchvatem – asi důsledek pokusu o dietu a zdravou životosprávu, který prezentoval ještě v loňském roce v rámci své předvolební kampaně na FB. A tak se musel ujmout vedení zastupitelstva bývalý starosta Král, dnes místostarosta.

Ten hned v úvodu – v duchu inovovaného Terminátora – poznamenal I am back „… Mám to potěšení po šesti letech zase vést Zastupitelstvo, budu z toho možná trochu nervózní – už jsem to zapomněl.“ Bylo to trochu poznat. Místostarosta Král sice předeslal, že to nebude jednoduché a že jeho comback bude složitější, ale těch více jak 5 hodin stálo opravdu za to. Dlužno ale podotknout, že se projednávala nelehká a kontroverzním témata, a to s sebou vždy nese nutnost aktivního sledování průběhu diskuzí a především korigování průběhu zastupitelstva v souladu s jednacím řádem. A ještě je třeba odečíst čas přestávek.

I tentokrát se řešila spousta bodů, některé ale stály diskutující Zastupitele neskutečnou spoustu času.
Místostarosta Král například předkládal za starostu Kalinu návrh neinvestiční dotace Parkáčfest, a to jako doplnění kulturní nabídky v tomto létě. Že by ono známé “chléb a hry”? Už v upadající Římské říši se pokoušeli získávat přízeň prostého lidu jídlem a hrami. Proč to tedy neoprášit v dnešní době. Jen ta prezentace pokulhává… “Když už sem někdo přijede, tak aby mohl tady taky mohl jít na nějaký koncert. Případně taky myslíme samozřejmě na občany, kteří jsou taky na toto zváni,” pravil na Zastupitelstvu pan Místostarosta. Nám občanům nezbývá než dodat: Děkujeme, pane Králi! Nebo spíše pane císaři? Na FB kolovaly ještě před jednáním Zastupitelstva od pořadatele pozvánky na akci, kde bylo uvedeno: Za podpory města. Části opozice to vadilo. Zaznělo i to, že vše je nejspíš předjednané. Jak by pro Bůh mohlo!? To by přece nebylo transparentní!
Někteří zastupitelé měli k tématu zajímavé názory:

Luboš Borka (Město sobě)
Ano, i kapely už to mají na svých FB stránkách, že přijedou do Mariánek.
Jan Budka (ANO)
Jako sportovní funkcionář nebudu hodnotit kulturu, rozumné věci a akce podporuji, ale pořadatel by asi neměl pouštět takové balonky po městě, že to má domluvené s panem starostou a s tím a s tím…
Veronika Danielová (nez. za KSČM)
Zarazilo mě, když jsem na internetu a v e-mailem zaregistrovala, že koluje už letáček jako s hotovou věcí a je tam uvedeno, že město podporuje tuto akci, aniž by to někdo věděl dopředu. ….to se mi opravdu zdá trošku divný…
Martin Hurajčík (ANO)
V dalším bodě navrhujete snížení peněz v milionech pro Západočeský symfonický orchestr, platů pro Městskou policii, na údržbu cest v parcích, atd. Nejsem si jist, že v době, kdy si město prostřednictvím pana starosty stěžuje na nedostatek financí na sociálních sítích, je opravdu dobré dávat finance na jedno nebo dvoudenní akce. Nechal bych to raději na příští rok. Nebo až se uklidní situace. Měli bychom rozmýšlet nad každou korunou.
Lukáš Jadlovský (Piráti)
…Já doufám, že se nakonec tady domluvíme a tu akci podpoříme. A udělá se tady nějaká kultura pro spodek města.
Zdeněk Král (ODS) ještě dodal:
……náš kulturní servis na to nezareagoval, no tak to prostě típneme. Co myslíte, že ty lidi, který teďka lákáme – česká klientelo, přijeďte do Mariánek!? Na co je tady lákáme, projděte se tou lázeňskou částí. Tady prosím vás chcípl pes. Ty lidi přijedou a budou zklamaný.
Karolina Vejmělková (Piráti)
…v příloze žádosti se uvádí: V důsledku odlivu turistů z našeho města jsme vymysleli projekt, který naláká české turisty do ML. Každý turista, který se ubytuje na hotelu či penzionu, dostane vstupenku na koncert zdarma nebo 50 % z ceny

Těšme se na vyhodnocení celé akce, obzvláště když zastupitel Nosek jako člen komise kultury uvedl, že komise kultury tuto žádost nepodpořila. Až se bude vykazovat, kolik vstupenek a kterým hostům z jakých hotelů se slevou bylo poskytnuto.

A jak to nakonec dopadlo?
Parkáčfest bude. Zda Mariánky zachrání pár víkendových akcí na parkovišti, na to si musíme počkat. Říká se, že tonoucí se stébla chytá. A to platí pro naše vedení města v tomto případě 100%.

Vladimír Majer

O dalších projednávaných bodech příště.

  

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.