Odpověď na článek – Daňoví poplatníci platí byznys v poslanecké kanceláři

Zveřejňujeme reakci poslance Třešňáka na článek: Daňoví poplatníci platí byznys v poslanecké kanceláří. Článek do naší redakce zaslal rozhořčený občan pan Majer a přečíst si jej můžete zde: http://localhost/karlovarky.cz/danovi-poplatnici-plati-byznys-v-poslanecke-kancelari/


Reakce na článek:

Poslanecké kanceláře a Pirátská centra fungují po celé republice jako komunitní prostor. Právě proto, že jejich nájem a provoz je hrazen z peněz daňových poplatníků, měly by sloužit nejen jako soukromí prostor politiků, ale také jako místo pro setkávání a vzdělávání. Ve všech krajích Piráti ve svých centrech organizují akce nejrůznějšího charakteru.

Tyto akce se v drtivé míře případů konají zcela zdarma. Veškeré náklady spojené s pořádáním akce pak jdou za Pirátskou stranou. Nutno říci, že i přednášející přijíždějí většinou bez nároků na honorář, jen za cestovné nebo ubytování. Je tedy absurdní tvrdit, že akce, která má vstup volný, slouží jako něčí byznys. Veškeré akce konané v poslanecké kanceláři nebo Pirátském centru jsou veřejně dohledatelné a daňový poplatník si tak může sám ověřit, jestli někomu “platí byznys”.

V Karlovarském kraji je kancelář poslance Petra Třešňáka a Pirátské centrum e-PIC v Karlových Varech. Obě dvě místa žila aktivním životem i v době koronavirové krize. V Karlových Varech se prostor stal dobrovolnickým centrem pomoci. Prošlo přes něj přes deset tisíc roušek, stovky litrů dezinfekce a stovky ochranných štítů. Pirátská pomoc byla efektivnější než reakce z některých městských míst. Obdobně fungovala i kancelář v Mariánských Lázních.

Pochopitelně že mnohem živější jsou prostory v dobách, kdy nemusíte kvůli karanténě být doma. Přednášky, workshopy, atd… To všechno můžete zažít jak ve Varech, tak v Mariánkách. Vždy zdarma. Prostory Pirátského centra mnohdy nabízíme i neziskovým organizacím a všem, kteří potřebují místo pro svou akci. Máme jen jedinou podmínku – volný vstup.

Autor: Petr Třešňák 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.