„Hudba do ulic“ vrací život do Frantovek

FRANTIŠKOVY LÁZNĚ – Velký ohlas u místních obyvatel i lázeňských hostů malebného městečka u hranic s Německem získává akce „Hudba do ulic“, jejíž cílem je oživit společenský život ve Františkových Lázních. Místní i hosté věří, že ponurá doba prázdných ulic a lázeňských budov v souvislosti s pandemií coronaviru už je pryč a život ve městě se opět vrací do normálních kolejí.

Po celé léto se bude moci veřejnost ve Františkových Lázních třikrát v týdnu bavit při hudebních koncertech pod širým nebem, v altánku ve spodní části kolonády, pod místním casinem. „Začali jsme minulý týden koncertem kapely Jazz big gang. A přestože počasí nevypadalo přes den příznivě, nakonec večer dorazily více než dvě stovky návštěvníků, kteří si akci náležitě užili“ říká Pavel Weinfurter, který pro koncertní akce zajišťuje cateringové služby. „Máme samé pozitivní ohlasy. Lidé jsou rádi, že se tady život vrací k normálu, že se mohou ve větším množství potkat venku na čerstvém vzduchu bez roušky, dát si dobré pivo, něco chutného k jídlu a poslechnout si dobrou muziku,“ pochvaluje si Pavel Weinfurter, majitel nově otevřeného baru Pod smrkem.

Uvolněná nálada se podle něj projevuje i na vztahu mezi lidmi ve městě. „Nejen při koncertech je teď cítit, že vztahy mezi místními obyvateli a lázeňskými hosty jsou vřelejší, což je jen dobře. Naše město potřebuje, aby se co nejdříve zaplnily místní hotely turisty, aby se vrátili lidé do svých prací v lázeňství a hotelnictví a společenský život se co nejdříve nastartoval do podoby před coronavirem. Přišli jsme letos sice o klasické zahájení lázeňské sezóny, ale i tak nás čeká léto bohaté na kulturní a společenské akce, za což bych chtěl poděkovat zejména starostovi města Janu Kuchařovi a řediteli místního kulturního střediska Arnoštu Němcovi,“ dodává P. Weinfurter.


 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.