V Pramenech někdo přišel o zdravý rozum

Nedávno vyšel článek v Chebském deníku, který upoutal naší pozornost. Proč? Věnoval se vývoji problematiky v zadlužené obci Prameny, a to je téma, které naše redakce v nedávné minulosti pozorně mapovala.

(Chebský deník: https://chebsky.denik.cz/nazory_region/zacarovany-kruh-jmenem-prameny-20200527.html fbclid=IwAR2QTTzl3h_kqEHtyYiI67X6ZWnBOt2yoVzqro4P6_VLp3Lk5tueQbOcYJ8).

Poslední událostí spojené s prodejem části majetku znovu rozvířil emoce a spustil velké množství prohlášení zástupců obce na sociálních sítích. Mimo jiné veškeré videozáznamy z jednání zastupitelstva lze najít na na internetu (YouTube), kde je publikuje opoziční uskupení „Prameny šťastné a veselé“.

Lze předpokládat, že tento způsob ukázkového jednání opozičních zastupitelů obce se začal používat s příchodem osob, které mají přímé vazby na politické hnutí Piráti, kteří prosazující moderní pojetí politiky na české politické scéně.

Obec Prameny se stovkou obyvatel, jejíchž finanční problémy se vlečou již od devadesátých let, je také známa tím, že veškeré předchozí pokusy o jakoukoliv pomoc a racionální řešení ztroskotaly.  Noví zastupitelé nepochybně zaslouží podporu nějakého silného politického partnera a Piráti, kteří jak sami prohlašují, fungují transparentně a zcela odlišně od všech ostatních politických subjektů, by mohli být tou pravou oporou. Tak tomu ale není. Pozornému diváku pří shlédnutí chronologicky zveřejněných videozáznamů z jednání zastupitelstva neunikne jedná pikantnost, která navedla naší redakci na myšlenku vznést otázku, na níž by odpověď mohla zajímat spoustu lidí, včetně Pirátů samotných.

Jak jíž bylo nejednou řečeno, v zastupitelstvu obce Prameny jsou dvě osoby, které mají k Pirátům velmi blízko, a to manželka a tchyně poslance Petra Třešňáka (Piráti). 

Již v roce 2018 jsme psali o jeho politickém pletichaření (odkaz zde: http://localhost/karlovarky.cz/pramenech-se-opet-rozpadlo-zastupitelstvo-opozice-blokuje-dohodu-s-veritelem/  ), kdy pan Třešňák tehdy ještě ve funkci starosty města Mariánské Lázně v rámci komunálních voleb v Pramenech byl podepsán pod dvěma kandidátkami jako zmocněnec. Na každé z těchto kandidátek byli členové jeho rodiny, dnešní opoziční zastupitelky.

Je známo, že mezi koalici a opozici v Pramenech již dlouho panuje neshoda názorů o způsobu vypořádání závazku vůči věřiteli. Koalice a drtivá většina občanů se přiklání ke smírnému řešení s věřitelem, opozice naopak tuto možnost odmítá a preferuje postup rozprodeje obecního majetku v exekučních dražbách.

Pokud vezmeme v úvahu, že zvolení zastupitelé by měli vždy postupovat ve prospěch obce a s péčí řádného hospodáře, nastává otázka – kdo za koho kope… ?

Piráti jsou pyšní, že jejich strana vznikla bez finanční podpory zákulisních politických hráčů, oligarchů a kmotrů. Hezky pozvolna odspodu až na vrchol, tedy do Parlamentu.

Vezmeme-li ovšem v potaz, čí zájmy otevřeně podporuje paní zastupitelka Třešňáková ( stejně tak i paní Šmídová – tchyně), tak jsou jejich kroky podle všeho v rozporu nejen s  Pirátskou ideologii, ale především se zdravým rozumem.  

Pramenům se konečně podařilo dosáhnout jedinečné možnosti, jak vyřešit mnohaletou zadluženost. Pří posledním záměru prodeje části majetku obec obdržela dvě finanční nabídky. 

Jedna z nabídek je o několik milionů vyšší než ta druhá a navíc dává obci možnost zastavit růst dluhu a odblokovat účty. Dá se říci splněný letitý sen většiny obyvatel Pramenů, ale ouvej… Opozice za pomoci navádění a zcela otevřené podpory zástupce společnosti Mattoni 1873 a.s. hledá všechny způsoby, jak vyšší nabídku nepřijmout a paní Třešňáková navrhuje prodat majetek za nižší částku společnosti Mattoni 1873 a.s.!!!  (Důkaz – video a čas 44:36: https://www.youtube.com/watch?v=WQLRyPOW964&t=6s&fbclid=IwAR2Ks82izdcK-ez-5hRO-GF643NgYDUTajD81VJg0r7Gnz96cRLq9zvaS0Q 

V předcházejících jednáních zastupitelstva je také vidět, že paní Třešňáková se dostává do situace, kdy na úkor četných svědectví místních obyvatel popírá svou pozici lobbisty, který prosazuje zájem soukromé společnosti ( Video: https://www.youtube.com/watch?v=xoRK4SBWUUo čas 1:28:12). Ví o tom pan poslanec Třešňák nebo dělá že neví, jak členové jeho rodiny pod přikrývkou demokracie škodí obci bez ohledu na možné následky ?

Vzniká pocit, že veřejně prosazovaná transparentnost a poctivost jednání se nevztahuje na členy rodiny poslance Třešňáka a sympatizanty Pirátů. Přece i minulost ukázala, že pan Třešňák neumí oddělit kancelář od kuchyně, a tak nezbývá než předpokládat, že rodina Třešňákových prosazuje parciální zájem a osud malé vesničky, ve které ani nebydlí, je jím ukraden.

Možná ale, že panu poslanci parlamentu za Pirátskou stranu Třešňákovi křivdíme a spíše bychom mu měli projevit účast. Nakonec, nebyl by prvním ani posledním, koho stála politická kariéra rodinný život. Jinak si totiž nelze vysvětlit, že paní Třešňáková opustila společnou domácnost v obci Zádub – Závišín a nejen formálně, ale zcela jistě a transparentně se přestěhovala do obce Prameny, kde se ihned zapojila do politického života.


 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.