Papalášský mejdan na kolonádě v Mariánkách

Slavnostní zahájení sezony patří je nejhezčím akcím v Mariánských Lázních. Zároveň je třeba připomenout, že nejde o žádný faktický začátek sezony, ta je v celé moderní době lázeňství prakticky celoroční.

Podle tradice se ale každý druhý víkend v květnu slavnost v Mariánských Lázních koná. Tento květen je ale jiný z důvodu koronavirové pandemie a v obvyklém termínu slavnostního zahájení sezony platil nouzový stav, během kterého byl na základě nařízení vlády ČR v platnosti zákaz shromažďování více jak deseti osob. Kdo by si myslel, že bude akce odložena, aby si ji mohli užít i místní, mýlil by se.

Starosta Kalina (Piráti), místostarosta Král (ODS) a další dva Piráti si na kolonádě uspořádali soukromý mejdan, který zaštítili zahajováním lázeňské sezony.Zmiňovaný mejdan se konal 9.5. 2020, kdy platila omezení o pobývání na veřejnosti.

Toto usnesení nařizuje pobývat na veřejně dostupných místech nejvýše v počtu deseti osob, s výjimkou členů domácnosti, výkonu povolání, podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti, účasti na pohřbu, a zachovávat odstup od jiných osob nejméně 2 metry. Ač honorace přítomných pochází z malého města,  rodina to asi nebude, v náplni práce také stání na kolonádě nemají a podnikat s ohledem na výkon funkce nesmí.  Navíc na akci nebyli sami, a tak porušili i povolený počet osob – jak je patrné z fotografií.

Kromě starosty Kaliny se „slavnosti“ zúčastnil místostarosta Král (ODS), radní Pavlovic (Piráti), zastupitel Jadlovský (Piráti), dva kameramani, zástupce společnosti Léčebné lázně, tři zástupci církve, tři hudebníci a ještě jedna žena. Takže celkem čtrnáct lidí.Video záznam z akce je už dostupný na sociálních sítích a tak si můžete poslechnout, co starosta řekl v projevu, který si připravil pro čtrnáct vyvolených:

„Nacházíme se uprostřed boje s neviditelným nepřítelem. Nepřítelem, který nevybírá. Bojujeme o naše zdraví.“ Vznosná slova od někoho, kdo tak okatě v danou chvíli porušuje veškerá pravidla a nařízení Vlády ČR. A proč to všechno? Aby vzniklo video, kde se budou Piráti a místostarosta Král prezentovat? A proč se nezúčastnil i druhý místostarosta Pelc? Asi věděl, že to k lidem není fér. Už v době konání akce bylo totiž jasné, že se blíží rozvolňování, a tak bude možné uspořádat slavnost i pro návštěvníky, kteří nepatří k hrstce vyvolených. Ano, nebyla by to asi tak velká akce jako jiné roky. Ale mohli by si ji místní užít. Vždyť jsou to právě oni, kteří dělají Mariánské Lázně tím, čím jsou. Městská honorace si to prostě nechtěla nechat ujít. Je opravdu zajímavé, že stejné nutkání neměli při oslavách osvobození. Ty byly zrušeny a starosta s místostarostou se ani neobtěžovali položit květiny na pomník osvoboditelů. Možná, pokud by město osvobodila rudá armáda, by si něco podobného nedovolili…

Autor: Vladimír Majer

Zajímají nás vaše názory na aktuální témata v Karlovarském kraji. Své náměty a příspěvky můžete psát na email: karlovarky@gmail.com 

Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor a redakce texty neupravuje. Články v „Blogu“ občana nevyjadřují názory redakce.

Redakce


Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.