Všechno bude, jen nevíme kdy, zní z Mariánek

Všechno bude. Název této české road movie naskočí spoustě lidí, kteří sledují politickou kariéru starosty Mariánských Lázní Martina Kaliny.

On také rád slibuje, že bude „tohle“ i „támhleto“. Dobře ví, že slibem politik nezarmoutí. Všímavý volič ale postřehne, že ke slibům neříká termíny. A občas dokonce přizná, že sám neví, kdy „to“ bude. Naposledy se tak stalo v případě domu Baťa. „Baťa bude, ale nevíme kdy,“ znělo jeho prohlášení. 

Road movie z pera naší radnice se ale bohužel – na rozdíl od filmu – dotýká nás všech. Stačí si připomenout sliby z předvolebních kampaní předchozího a současného vedení města a porovnat je se skutečností. 

Například v roce 2017 nám sliboval současný poslanec a bývalý starosta Ing. Petr Třešňák spolu se současným krajským zastupitelem a bývalým starostou Arch. Vojtěchem Frantou prošetření situace kolem nemocnice. Jistě si vzpomenete na bojovné heslo „Pusťte nás na ně“ a i fotku, na které jsou ti dva dotyční chlapci vyfocení před fialovým „vězeňským“ autobusem, se kterým Piráti objížděli republiku.

Právě před ním slibovali, jak předají do rukou právníků dokumentaci k prodeji nemocnice, a tím jednou pro vždy vyřeší problém, který trápí občany Mariánských Lázní již více jak desítku let. Uplynula spousta vody a vedla se spousta řečí.

Slib poslance Třešňáka a zastupitele Franty dosud nebyl splněn a jejich nástupce Kalina v pozici starosty již pouze kopíruje na svůj profil na sociálních sítích čísla o fungování pohotovosti v Mariánských Lázních.

Paradoxem tedy je, že nejdřív Piráti slibovali vše kolem nemocnice prošetřit, v dalších volbách už jen slibovali zachování současného stavu a nyní jen zveřejňují, kolik pacientů ošetřila pohotovost. Nabízí se otázka, jak vážně naši Piráti myslí to, co slibují. On i ten závazek, který pronesl současný starosta Kalina na účet chystaného domu Baťa, stojí dost na vodě. Jde přece o projekt soukromého investora, nikoli města. Pokud to však může nahrát plusové body u voličů, dá se slíbit vše. Prostě zázraky na počkání, nemožné do tří dnů… 

Stojí za připomenutí: http://localhost/karlovarky.cz/sliby-chyby-byty-od-piratu-asi-nebudou/

Nebo také… http://localhost/karlovarky.cz/v-mariankach-bojuje-radnice-intenzivne-proti-suchu/

Autor: Vladimír Majer 


Zajímají nás vaše názory na aktuální témata v Karlovarském kraji. Své náměty a příspěvky můžete psát na email: karlovarky@gmail.com 

Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor a redakce texty neupravuje. Články v „Blogu“ občana nevyjadřují názory redakce.

Redakce: Karlovarky.cz


 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.