Kritizují, co sami neumí aneb sliby z „periferie“

Karlovarský kraj – Univerzitám se prý nechce na periférii.

To uvedl v souvislosti s Karlovarským krajem předseda Zastupitelského klubu Pirátů v Karlových Varech Jindřich Čermák, který rád komentuje krajská témata.

Nezapomněl také zkritizovat, že byla zvolená špatná strategie – míst zavedené univerzity by prý bylo lepší pracovat na plnohodnotné škole v kraji. Jeho povzdech však působí víc než úsměvně vzhledem k faktu, že Piráti sedí v koalici na kraji, kde již mohli předvést své dovednosti. 

Na téma se Jindřich Čermák rozpovídal na webu iDnes. Vysoká škola v Karlových Varech je podle něj jako lov na Yettiho. „Je to už mytická kratochvíle generace karlovarských politiků. Nelze upřít snahu všech o to, aby sem dotáhli část studia některé zavedené univerzity. Domnívám se, že tím, kdo k tomu přistupuje vlažněji, jsou samotné univerzity, kterým se nechce na periferii,“ komentoval.

Čermák se také v článku nechal slyšet, že je možná na čase věnovat energii plnohodnotné vysoké škole v kraji.

„Bude to stát spoustu času, energie i politického kapitálu, ale výsledek by mohl být příznivější než jednání, která nikam nevedou.“ Jasná střelba do vlastních řad! Nebo zapomněl, že součástí vedení kraje, který o otevření vysoké školy také jedná, jsou i jeho straničtí kolegové Vojtěch Franta, Markéta Monsportová (nahradila Třešňáka) a Josef Janů, který je dokonce členem Rady kraje Karlovarského kraje?

Je jasné, že Piráti už mají více jak tři roky zmiňovaný politický kapitál k dispozici,  v rámci koalice mají i možnost nakládat s rozpočtem kraje v miliardách a také mají možnost například iniciovat jednání s univerzitami. Ale blíží se krajské volby a vnitrostranický boj je, jak se zdá, opravdu nelítostný.

Školství je evidentně jednou z pirátských Achillových pat.

Starosta Mariánských Lázní Kalina (Piráti) voličům sliboval, že se ve městě otevře učební obor zahradník, a že od září 2019 bude v Mariánských Lázních otevřena pobočka vysoké školy. Na každém rohu vykládal, že vede se školami jednání. Do dnešního dne nemají Mariánské Lázně ani pobočku vysoké školy ani slíbený učební obor. S kým Starosta Kalina (Piráti) jednal – a o čem, to se zjistit nepodařilo. Svůj veřejný kalendář za rok 2019 pro jistotu smazal. Asi aby nezanechal transparentní stopy po své ne/činnosti.

Autor: Vladimír Majer


Zajímají nás vaše názory na aktuální témata v Karlovarském kraji. Své náměty a příspěvky můžete psát na email: karlovarky@gmail.com 

Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor a redakce texty neupravuje. Články v „Blogu“ občana nevyjadřují názory redakce.

Redakce


Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.