Karlovy Vary – Krajská knihovna otevře v omezeném režimu

Krajská knihovna bude přístupná veřejnosti v souladu s vládním harmonogramem uvolňování provozu konkrétních institucí od pondělí 27.dubna 2020, a to od 9 do 19 hodin. 

Návštěvníci i zaměstnanci však budou muset dodržovat přísná hygienická pravidla. „V současném stavu chceme mít bezpečnou knihovnu pro všechny. Veškeré publikace prošly uceleným systémem dekontaminace. Čtenáři tak dostanou hygienicky ošetřenou a naprosto nezávadnou knihu,“ uvedl ředitel knihovny Vratislav Emler.  Vstup do prostor knihovny bude možný pouze s rouškou pro omezený počet lidí. Na místě budou k dispozici jednorázové rukavice a bezoplachová desinfekce pro bezpečnou manipulaci s publikacemi. Z hygienických důvodů zatím nebudou v provozu veřejné počítače. Veškerý provoz se soustředí do centrální haly, přístup do jednotlivých oddělení nebude možný.

V příštím týdnu mohou uživatelé vracet knihy přímo v knihovně a do biblioboxů. Dva jsou za pokladnami v Městské tržnici a jeden přímo u knihovny. „Pokud se čtenáři obávají možného rizika a zatím k nám přijít nechtějí nebo k nám nemusí, budeme raději, když budou vracet knihy do biblioboxů. Není třeba nikam spěchat, všechny výpůjčky jsou automaticky prodloužené do 16. května, čtenářům nehrozí žádné upomínky ani pokuty,“ dodala vedoucí služeb Michaela Němcová s tím, že výběr literatury bude omezený. V centrální hale připraví knihovníci tituly k zapůjčení, k dispozici bude výběr beletrie, odborné a dětské literatury i knih z A klubu. Pokud bude mít čtenář zájem o konkrétní tituly, stačí, když si je zarezervuje a knihovníci je pro něj připraví. „Na otevření knihovny jsme připraveni, pokud bude příznivá epidemiologická situace, budeme postupně uvolňovat i další služby. Prioritou je pro nás bezpečná knihovna,“ uzavřel ředitel knihovny.


Hlavní budova Dvory

Od pondělí 27. dubna 2020

PO – PÁ 9.00 -19.00 hodin 

telefon: 354 222 888
email: knihovna@knihovnakv.cz

Pobočka Lidická

PO – ČT 12.00 – 18.00
PÁ          10.00 – 12.30
13.00 – 15.00

telefon:  702 296 517

email: knihovna@knihovnakv.cz


Zdroj: Krajská knihovna Karlovy Vary

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.